banner461

Sürücüler Dikkat! Acıgöl yolunda asfalt sıcaktan eridi...

Nevşehir'de aşırı sıcaktan eriyen asfalt sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oldu.

banner15
25 Haziran 2019 Salı 15:50

banner134

Nevşehir'de hava sıcaklığının 30-32 dereceye ulaşmasıyla birlikte Acıgöl Aksaray karayolundaki asfaltın erimesi, sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oldu. 

Nevşehir Aksaray karayolu üzeri Acıgöl Boğazköy mevkiinde asfalt yolda yaklaşık 200 metrelik bölümünde aşırı sıcak hava nedeniyle erime meydana geldi.

Yolun büyük bölümünde sıvı hale gelen asfalt nedeniyle araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Bazı araç sürücüleri, otomobillerine zift bulaştırmamak için yavaş ilerlerken, bazıları da ters şeritten ilerledi. Eriyen asfalt ayrıca Boğazköy girişinde yaralamalı bir kazanında yaşanmasına sebebiyet verdi.

İşte Nevşehir Acıgöl yolu üzerinde eriyen asfalt görüntüsü Videosunu izlemek için TIKLAYINIZ!

Hava sıcaklığının 32 derece olduğunu söyleyen Nevşehirli sürücülerden Kadir Pınarbaşı eriyen asfalta karşı Karayolları yetkililerinin tedbir almasını istedi. Pınarbaşı, "Yaşanan tehlikeyi önlemek için tedbir alınmasını istiyorum. Karayolları yetkilileri bazen eriyen asfaltın üzerine kum döküyordu, bu kez böyle bir çalışmada yapılmadı. Herhangi bir kaza meydana gelmeden tedbir alınmalı" uyarısında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.