banner461

TGF'de Karaca güventazelerken, Nevşehir’den 5 isme görev

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Genel Kurulu Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirildi.

banner15
TGF'de Karaca güventazelerken, Nevşehir’den 5 isme görev
23 Ekim 2021 Cumartesi 17:44

banner517
banner134

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul'da mesleki sorunlar ele alındı. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC)  Başkanı Bayram Ekici ve 4 delege yeni yönetimde çeşitli görevlere seçildi.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef ResortHotel’de düzenlenen ve Divan Başkanlığı'nı Erdoğan Kahya’nın yaptığı TGF’nin Olağan Genel Kurulu’na Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner de misafir olarak katıldı.

Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca son dönemde yerel basının bitirilmesinin hedeflendiğini ve yerel gazete sayısının 1850'den 900'lere indiğini belirtti. Yerel gazete çalışanlarının büyük bölümünün asgari ücret bile alamadığı bir ortamın yaratıldığını belirterek bu gidişe dur demek için her türlü mücadeleyi verdiklerini belirtti. Karaca 3 yıllık faaliyet dönemini anlatırken özellikle son bir kaç ay içinde 45 ili gezdiğini ve bu gezilerde gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini belirtti. Karaca, sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirtirken” TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok” dedi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş da yaptığı konuşmada gazetecilerin sorunlarının çözümünün örgütlü birliktelikten geçtiğini ve bunun yapılmaması halinde çok daha zor günlerin mesleği beklediğini söyledi.

Genel Kurul'da yapılan tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan seçimlerde Yılmaz Karaca yeniden Genel Başkan seçilirken Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Cafer Esendemir (Adana), Bayram Ekici (Nevşehir), Semra Şener( Aydın), Sezai Matur (Sakarya), Cemal İncesoyluer (Tokat), Rüstem Kaya Tepe(Mersin), Derya Akbıyık (Zonguldak), Levent Altun(Kocaeli), İbrahim Akkaya(Antalya), Necmi Işıksal(Tekirdağ), Mehmet Mücahit Ceylan (Diyarbakır), Süleyman Akbulut(Muğla),  Rasih Reşat (KKTC) , İlker Ülker (Çanakkale), Mehmet Aydın(Malatya) ve Ercihan Çakmak(Kırıkkale).

NEVŞEHİR’DEN 5 İSİM YÖNETİM LİSTESİNDE

NGC Başkanı Bayram Ekici, Yönetim Kurulu asil listesinde yer alırken, NGC Başkan Yardımcısı Melih İlbağı, Yönetim Kurulu yedek listesinde, NGC Genel Sekreteri Alpaslan Körükcü, Denetleme Kurulu yedek listesinde, İbrahim Uysal Onur Kurulu yedek listesinde ve Ayşe Paslanmaz Yüksek İstişare Kurulu yedek listesinde yer aldı.

ALPASLAN KÖRÜKCÜ


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.