Netlik Tüm Oyunları Bozar


Tunar Çalışkan

Tunar Çalışkan

Okunma 12 Kasım 2020, 11:41

*Netlik Tüm Oyunları bozar.
*Üzülmemize sebep olan en büyük açmazlardan biride insanların olaylar ve kişiler karşısında net olmamalarıdır ve net olamayışımızdır. Belirsizlik insanları özellikle sizi zor durumda bırakabilir.
*Sizi rahatsız eden bir durum karşısında rahatsız değilmiş gibi yaptıkça içinizde rahatsız olduğunuz konuya dair öfkeler birikir. Bu yüzden rahatsız değilmiş, kızmamış, öfkelenmemiş gibi davranmak sizi yorar. Net olun.
*Sizi rahatsız eden durumlara karşı öfkenizi biriktirirseniz birgün çok ufak bir problemde patlayıp, orantısız ve çok şiddetli bir tepki verirsiniz. Bu kez daha önce rahatsızlığınızı belirtmediğiniz kişi veya kişilerde şaşırırlar tepkinize. Zira daha önce aynı olaya hiç tepki vermemiştiniz. Şimdiyse birdenbire patladınız. Bu yüzden biriktirmeye gerek yok, net olun.
*Hangi konuda ve kiminle olursa olsun sizi rahatsız eden mevcut durum her neyse bunu belirtmelisiniz. Evet demeniz gereken yerde evet, hayır demeniz gereken yerde hayır demelisiniz.
*Kırmadan, kırılmadan, karşıdakini üzmeden ve sizde üzülmeden netliği sağlayabilirsiniz.Üslubunuz olgun olursa kimse kırılmaz. Fakat birileri üzülecek kırılacak diyede belirsizliğe mahkum olmamalısınız.
*Netlik her alanda tüm oyunları bozar. Kinaye kalmaz, muallak bir konu kalmaz, belirsizliğin getireceği beklentiler ve sorunlar kalmaz ve hatta çoğu problem hiç ortaya bile çıkmaz. O iletişimde herkes ne yaptığını, ve neyle karşılaşacağını bilir.
*Bu yüzden çocuğunuzla, eşinizle, amirinizle, müşterinizle iletişiminizde gayet net olun. Ve karşınızdakilerden de aynı netliği bekleyin. Belirsizliğin doğuracağı beklentilere ne siz kapılın, ne karşınızdakiler kapılmasınlar.
*Çünkü netlik tüm oyunları bozar.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.