banner461

Açıkgöz: "Nevşehir'e pandemi desteği 237 milyon TL’yi aştı"

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divan Üyesi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Koronavirüs İle mücadele kapsamında hayata geçirilen Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Nevşehir'e 237.149.510 TL destek sağlandığını açıkladı.

banner15
Açıkgöz: "Nevşehir'e pandemi desteği 237 milyon TL’yi aştı"
15 Nisan 2021 Perşembe 22:52

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İlimize pandemi dönemi başladığından bugüne kadar “Sosyal Koruma Kalkanı” kapsamında Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından 237.149.510 TLliralık destek verildiğini açıkladı.

Açıkgöz: "Hükümetimiz her daim milletinin yanında..." 

Milletvekili Açıkgöz açıklamasında, Kovid-19 salgını döneminde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Koruma Kalkanı paketiyle yapılan destek miktarının Nevşehir'de 237 milyon TL’yi aştığını açıkladı. Türkiye genelinde ise toplam miktar 60 milyar TL’yi buldu.

Açıkgöz: "Nevşehir'e pandemi desteği 237 milyon TL’yi aştı"

Açıkgöz'ün açıklaması şöyle: “Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, hükümetimiz sosyal devlet anlayışı ile bugüne kadar hep milletinin yanında olmuştur. Hayata geçirilen sosyal desteklerden biri de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından geliştirilen Sosyal Koruma Kalkanı paketidir. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında yapılan kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret, işsizlik ödeneği ve normalleşme destekleri toplamı 60 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu destek kapsamında ilimizde dağıtılan miktar ise 237 milyon 149 bin 510 ₺’dir. Hükümetimiz milletimizin yanında” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.