banner461

Bakan Ersoy, Nevşehir ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir'de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

banner15
01 Mayıs 2022 Pazar 01:24

banner517
banner134

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir'de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kapadokya Alan Başkanlığında turizm sektör toplantısında bölge turizmcileri ile biraraya gelen Bakan Ersoy daha sonra, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran'ı makamında ziyaret etti ardından Damat İbrahim Paşa Külliyesi ve Kurşunlu Camisini gezerek yapılan restorasyon çalışmaları yerinde inceledi. 

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı binasında İl Başkanı Ali Kemikkıran ve partililerle bir araya gelen Bakan Ersoy, günün son ziyaretini Derinkuyu ilçesine yaptı. Derinkuyu'da incelemelerde bulunduktan sonra Derinkuyu Belediyesinin düzenlediği iftar proğramına katılan Bakan Ersoy buradan Kayseri'ye hareket etti.

Bakan Ersoy, Nevşehir'de yaptığı ziyaret ve incelemelerin ardından şu açıklamalarda bulundu;

"Kapadokya Alan Başkanlığımızı ziyaret ederek ülkemiz turizminin önemli merkezlerinden Nevşehir'in turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Dört mevsim turist ağırlama imkânına sahip olan bu önemli turizm destinasyonumuzun tanıtımına büyük önem veriyoruz. Kapadokya müzesinde yürütülen çalışmaların tamamlanabilmesi için yaklaşık 24 milyonluk bir destek sağladık.

Valimiz Sayın İnci Sezer Becel ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran'ı ziyaret ettik. AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'nda teşkilat mensuplarımızla bir araya gelerek restorasyonunu tamamladığımız tarihî Kurşunlu Camii'nde incelemelerde bulunduk.

Kapadokya'nın en önemli turistik merkezlerinden Derinkuyu Yeraltı Şehri ile tarihî Üzümlü Kilisesi'nde incelemelerde bulunduk. Derinkuyu Belediyesinin düzenlediği iftar programına katıldık. Bölgenin kültürel mirası ve turizmi için hep birlikte büyük bir gayretle çalışıyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.