banner461

Gençlik ve Spor Bakanlığı Nevşehir'de 14 işçi alacak

Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü 11 Kadın, 3 Erkek toplam 14 temizlik görevlisi alacak.

banner15
Gençlik ve Spor Bakanlığı Nevşehir'de 14 işçi alacak
05 Ağustos 2022 Cuma 14:05

banner517
banner134

Gençlik ve Spor bakanlığı Nevşehir için 11 kadın, 3 erkek temizlik görevlisi alacaktır. Başvuru İŞKUR üzerinden 12 Ağustos'a kadar yapılabilir. 18 yaş üstü en az lise mezunu olan başvurabilir.İşçiler Kura ardından mülâkat şeklinde belirlenecektir.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alacaklarını açıkladı.Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı yapacak.

Bakan Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu.

Başvurular, 08 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Nevşehir'de 14 personel alacak.
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Nevşehir'e 14 kontenjan verdi.  Alınacak işçiler arasında Nevşehir için 14 kontenjan açıldı. İlana göre Nevşehir'de, En az lise mezunu, 11 kadın temizlik görevlisi ve 3 erkek temizlik görevlisi alınacak.

Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri "www.gsb.gov.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

Ayrıntılar  tıklayınız


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.