banner461

Nevşehir'de Göletlere 105 Bin Adet Yavru Sazan Bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığınca Yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" Kapsamında İlimiz Nevşehir'de 105 Bin Adet Yavru Sazan Balığı Bırakıldı.

banner15
Nevşehir'de Göletlere 105 Bin Adet Yavru Sazan Bırakıldı
10 Eylül 2021 Cuma 13:05

banner517
banner134

Nevşehir'in Gülşehir ilçesindeki Tuzköy, Bölükören ile Hacıbektaş ilçesindkei Karaburna Göletlerine balıklandırma çalışmaları kapsamında 105 bin yavru sazan bırakıldı.

Bakanlığımızca Yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" Kapsamında İlimiz Nevşehir'de 105 Bin Adet Yavru Sazan Balığı Bırakıldı.​

Su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması ve gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, gölet ve barajlardaki balık çokluklarının korunması, iç sularımızdaki stokların takviyesi ve ekonomik değeri yüksek balık türlerinin artırılması amacıyla Bakanlığımızca yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında 105.000 adet Yavru Sazan Balığı Hacıbektaş, Karaburna, Gülşehir, Tuzköy ve Gülşehir Bölükören göletlerine bırakıldı.

Yavru balıkların üreyip çoğalmaları için en az 2 yıl gerektiğinden ticari olarak avcılık yapmanın yasak olduğu bu göletlerde amatör avcılık yapan vatandaşlarımızın bilinçli ve duyarlı avcılık yapmalarını bekliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.