banner461

Nevşehir'de 'İnsanlık ölmemiş' dedirten olay!

Nevşehir'de duyarlı bir vatandaşımız yolda bulduğu parayı sahibine teslim ederek, “insanlık ölmemiş” dedirtti.

banner15
Nevşehir'de 'İnsanlık ölmemiş' dedirten olay!
16 Eylül 2022 Cuma 21:22

banner134

Nevşehir'de insanlık ölmemiş dedirten bir olay yaşandı. Duyarlı bir vatandaşımız yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim ederek, “insanlık ölmemiş” dedirtti.

Nevşehir'de bulduğu paranın sahibini arıyordu...

Nevşehir'de ikamet eden Yaşar Türk gündüz saatlerinde iş çıkışında Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası mevkiinde bulduğu paranın sahibine ulaşmak için FİB Haber Merkezine ait www.fibhaber.com WhatsApp ihbar hattına arayarak yardım istedi.

Haberimiz sonrası paranın sahibine ulaşıldı.

Haberimiz sonrası yaşanan telefon trafiğinin ardından bulduğu paranın sahibine teslim eden Yaşar Türk; "Bugün bir miktar hatra sayılır bir para buldum. Etrafıma bakındım kimse yoktu. Kendimi yerine koydum kimbilir her yerde yana yana parasını arıyordur diye çok üzüldüm. FİB Haber vesilesi ile şimdi sahibine ulaşıp parayı teslim ettiğim için vicdanen çok rahatım. İnsanın üzerinde büyük yük oluyor. Ağır bir sorumluluk..." ifadelerini kullandı. 

"Allah razı olsun! Topluma karşı içimdeki hayaller kırılmamış oldu"

Kaybettiği paranın bulunduğunu öğrenen ismini vermek istemeyen vatandaşımız ise, "Öncelikle Yaşar beye size ve FİB Haber'e teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Sizin gibiler kaldı mı daha... Böyle insanların olduğunu görünce, topluma karşı ümitlerim artıyor" ifadelerini kullandı.

Örnek davranışı için Yaşar Türk'e teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.