banner461

Nevşehir'deki o Suriyeliler için, Valilik açıklama yaptı

Bazı sosyal medya hesaplarında “Suriyelilerin ellerinde sopa ile Nevşehir sokaklarında dolaşırken görüntüleri” şeklinde servis edilen paylaşımlara ilişkin Nevşehir Valiliği'nden açıklama geldi.

banner15
Nevşehir'deki o Suriyeliler için, Valilik açıklama yaptı
11 Ocak 2022 Salı 03:06

banner517
banner134

Nevşehir'de ellerinde sopalarla sokakta yürüyen ve görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Suriyeliler tepki çekmişti.

Tiktok'ta paylaşılan görüntüler tepkiyle karşılanırken, görüntülerin yayılmasının ardından polis harekete geçti. Olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı bildirilirken, valilikten de açıklama geldi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Bazı sosyal medya hesaplarında “Suriyelilerin ellerinde sopa ile Nevşehir sokaklarında dolaşırken görüntüleri” şeklinde servis edilen paylaşımlara ilişkin Nevşehir Valiliği'nden açıklama geldi.

Nevşehir'de 12.12.2021 tarihinde bir düğün dağılımı sonrası ellerinde sopalarla sokakta yürüdükleri sırada çekilmiş olan görüntüleri sosyal medyada paylaşan ve videoda yer alan 2 Suriye uyruklu kişiler gözaltına alındı.

Ayrıca yapılan araştırmalarda bahse konu gün ve öncesinde herhangi bir kavga ya da yürüyüş konusunun meydana gelmediği, konunun düğünün sonlanması neticesi oluşan kalabalık olduğu açıklandı.

İşte Nevşehir Valiliğinden yapılan Basın Açıklaması şöyle;

T.C.

NEVŞEHİR VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

BASIN AÇIKLAMASI

(09/01/2022)

Bugün bazı sosyal medya hesaplarında “Suriyelilerin ellerinde sopa ile Nevşehir sokaklarında dolaşırken görüntüleri” şeklinde servis edilen paylaşımlara ilişkin açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Konu ile ilgili yapılan araştırmada bahse konu olayın 12.12.2021 günü ilimiz merkezinde gerçekleşen Suriyelilere ait bir düğün dağılımı sonrasında gerçekleştiği, bahse konu videonun bu düğün dağılımda çekilerek Tik Tok adlı sosyal medya paylaşım sitesinde yine 12.12.2021 günü yayınlandığı anlaşılmıştır.

Paylaşımı yapan şahıs ile videoda ellerinde sopa ile görünen iki şahıs yakalanmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında hukuki süreç yürütülmek üzere soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca yapılan araştırmalarda bahse konu gün ve öncesinde herhangi bir kavga ya da yürüyüş konusunun meydana gelmediği, konunun düğünün sonlanması neticesi oluşan kalabalık olduğu anlaşılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.