banner461

Nevşehirli Emekli Emniyet Müdürü Akman son yolculuğuna uğurlandı

Nevşehirli emekli Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akman son yolculuğuna memleketi Nevşehir'de dualarla uğurlandı

banner15
Nevşehirli Emekli Emniyet Müdürü Akman son yolculuğuna uğurlandı
29 Ekim 2019 Salı 13:56

banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hakkın rahmetine kavuşan Nevşehirli Emekli İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akman’ın Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen Cenaze Törenine katıldı.

Denizli’de ikamet eden Nevşehirli Emekli İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akman’ın, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası Önünde düzenlenencenaze törenin ardından Merkez Alibey Camiinde kılınacaköğle namazına müteakiben Taşlıbel mezarlığına defnedilecek.

Vali Aktaş, Merhum İsmail Hakkı Akman’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diledi.

Törene; Vali İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdür Vekili Emin Çakı, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, emniyet müdürlüğü personelleri ve merhumun yakınları katıldı.

Emekli Emniyet Müdürü İsmail Hakkı AKMAN’ın Özgeçmişi;

1943 yılında Kolejden mezun olup 3109 sicil sayısıyla aday polis memuru sıfatıyla Emniyet Teşkilatına katılmış ve Öğrenci Polis Memuru olarak Polis Enstitüsünde öğrenime başlamıştır.

Polis Enstitüsünden 1945 yılında mezun olmuş ve Komiser Muavini rütbesiyle Ankara Emniyet Müdürlüğüne tayin edilmiş sırasıyla Dumlupınar ve Çankaya Polis Merkezlerinde görev yapmıştır. Askerlik hizmetini 1946 yılında yedek subay olarak İstanbul’da ifa etmiş ve 1948 yılında Nazilli’ye tayin edilmiştir.1954 yılında Başkomiser olarak Emniyet Genel Müdürlüğü 2.Şubeye tayin edilmiş 1959 yılına kadar burada görev yapmıştır.1959 yılında İzmir Emniyet Müdürlüğü 2. Şube (Asayiş) Müdürlüğü emrine atanmış Emniyet Amirliğine Terfi etmesini müteakip 1960 da Alaşehir Emniyet Amiri olmuştur. 1961 yılında tekrar Emniyet Genel Müdürlüğü Emrine alınmış ve 1966 yılına kadar hizmetine burada devam etmiş 1966 yılında Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne atanmıştır. 1969 a kadar bu görevini sürdürmüş 1969 da Genel Müdürlük 2. Şube Müdürlüğüne  geri dönmüş ve daha sonra 3.Şube (Personel) Müdür yardımcılığına tayin edilmiş ve bu görevi 1972 yılına kadar sürdürmüştür. Bir yıl süre ile Ankara’da kurulu CENTO Sekretaryasında görev yaptıktan sonra 1973 yılında İzmir bölgesine Müfettiş olarak tayin edilmiş ve 1978 yılında bu görevden Emekli olmuştur.

1949 yılında evlilik yaptığı Raziye Hanım’dan bir kız çocuk sahibidir. Eşi Raziye Hanımı 17 Şubat 2009 da yitiren Sayın Müdürümüz halen Denizli ilinde ikamet etmekte  iken 27.10.2019 tarihinde vefat etmiştir.

FİB Haber Merkezi olarak olarak Nevşehirli değerli büyüğümüz, Emekli Emniyet Müdürü İsmail Hakkı AKMAN’a  Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.