banner461

Ortaokuldan Sonra Liseye Kayıt Yaptıramayanlar Bu Müjde Size

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese büyük bir imkan tanıdı.

banner15
Ortaokuldan Sonra Liseye Kayıt Yaptıramayanlar Bu Müjde Size
27 Ocak 2022 Perşembe 21:55

banner517
banner134

Ortaokuldan sonra Liseye devam etmeyenlerin kayıtlarını yaptırmaları durumunda hem sigortalarının yatırılacağı hem her ay devlet tarafından 1276 TL para verileceği hem de lise diploması alacakları açıklandı.

Söz konusu müracaatların 4 Şubat tarihine kadar devam edeceğini ve yaş sınırlamasının olmadığını belirten açıklamada: “Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp Liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese bir imkan tanıdı.

Bu durumda olanlar 4 Şubat 2022 tarihine kadar bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (Meslek Lisesine) kayıt olması durumunda bu güne kadar devam etmiş sayılacak. Sigortası yapılacak ve her ay Devlet bu öğrencilere 1276 TL ve üzerinde ücret verecek, ayrıca lise diploması almaya da hak kazanmış olacaklar.

Yaş şartı aranmaksızın bu durumda olanların ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak üzere en yakın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine (Meslek Liselerine) başvurmaları gerekiyor.

Mesleki Eğitim Merkezleri Sizi Bekliyor

Millî Eğitim Bakanlığı, mesleki eğitim merkezlerine ilişkin pek çok avantaj sağlıyor. 

Mesleki Eğitim Merkezi programıyla, ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan ya da kayıt yaptırıp liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese bir fırsat sunuluyor. Bu durumda olanlar 4 Şubat 2022 tarihine kadar bir meslek lisesine kayıt olursa bugüne kadar lise öğrenimine devam etmiş sayılacaktır. Bu öğrencilerimizin sigortası devlet tarafından yapılacaktır. 9, 10, 11. sınıf öğrencilerimize her ay 1276 TL ve 12. sınıf öğrencilerimize 2125 TL ücret ödenecektir. Tüm bu fırsatların yanında meslek lisesi diploması ve kendi iş yerini açma belgesini almaya da hak kazanacaklardır.  

Yaş şartı aranmaksızın ortaokul mezunu olan herkesi bilgi almak ve kayıt yaptırmak için en yakın meslek lisemize bekliyoruz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için asla geç değil diyor ve sizleri mesleki geleceğinizi birlikte planlamaya davet ediyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.