banner461

Özhaseki, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında Partililerle Buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Nevşehir’e geldi.

banner15
Özhaseki, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında Partililerle Buluştu
16 Ocak 2022 Pazar 10:29

banner517
banner134

Nevşehir Valiliği’nde Vali İnci Sezer Becel, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran ve ilçe ve belde belediye başkanları tarafından karşılanan Özhaseki, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Ali Kemikkıran'dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Önceki dönem Milletvekili Murat Göktürk ve İl Meclis Başkanı Gürbüz Dinç'in eşlik ettiği ziyarette AK Parti İl Başkanlığında partililerle buluşan Özhaseki yaptığı açıklamasında; AK Parti olarak çalışmaya devam edeceğiz, "Dışarıdaki şer güçlerini herkes biliyor ama içimizde ne yazık ki o şer güçlerinin temsilciliğini yapanlar var. Bunlara karşı uyanık olacağız. Yıllardır bu ülkenin mücadele verdiği terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanlar var. ABD'nin emriyle burada onların sözcülüğünü yapanlar var. Burada Türkiye'nin iyiliğini istemeyenler var. Onlara karşı da uyanık olacağız. Çalışacağız gayret, edeceğiz. Allah'ta bereketini ihsan edecek. İnşallah güzel günler bizim olacak." diye konuştu.

Özhaseki ziyareti sonrasında yaptığı açıklamasında; " Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ile birlikte AK Parti Nevşehir İl Başkanımız Ali Kemikkıran ve bizleri bu karlı günde bile yanlız bırakmayan azimli, gayretli dava arkadaşlarımızla gönülden kucaklaştık.AK Kadroların Nevşehir’de yaptıkları birbirinden kıymetli çalışmalardan memnuniyet duyduk." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin belediyecilikte eser ve hizmet siyasetinin peşinde olduğunu söyledi.

Belediye başkanlığının belli bir okulda yapılan tahsilin ardından elde edilen bir makam olmadığını belirten Özhaseki, kentlerde seçmenlerin kendi içlerinden emin olarak gördükleri kişileri temsilci seçtiğini ifade etti.

Nevşehir'de il, ilçe ve belde belediye başkanları ile bir araya gelerek hayata geçirilmesi planlanan yatırım ve projeleri değerlendireceklerini anlatan Özhaseki, şöyle konuştu:

"AK Parti olarak yıllardır yerel yönetimlerin önemini bilen hatta iktidara yürüyüşümüzde asıl başarılarımızı belediyelerde göstererek gelen bir partiyiz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın İstanbul'da, benim de naçizane Kayseri'de, birçok arkadaşımızın da Anadolu'nun çeşitli vilayetlerinde yapmış olduğu belediyecilik ve ortaya koymuş olduğu performansla da partimizi iktidara taşıdık. Bizim birinci amacımız hizmet, bildiğimiz en iyi iş hizmet. Eser siyaseti güdüyoruz, hizmet siyasetinin peşindeyiz. Bunun dışındaki diğer ne varsa hepsi teferruat. Özellikle 2000 yılı öncesine ait ideolojik belediyeciliğin, takıntılı belediyeciliğin çok geride kaldığı bir dönem yaşıyoruz. İnsanlar bizden hizmet bekliyor. Biz de onun peşindeyiz."

Özhaseki daha sonra AK Parti İl Başkanlığı ve Nevşehir Belediyesini ziyaret etti. İl Başkanlığı ziyaretinde partililerle bir araya gelen Özhaseki, 2023 yılında yapılacak seçimle ilgili "Şunu herkes bilsin ki arkasında Amerika'nın, AB'nin, lobilerin, Türkiye düşmanlarının olduğu bir yapı var karşı tarafta." dedi.

Önceleri belediyeciliğin ideolojik yapıda olduğunu vurgulayan Özhaseki, işçilerin eylemden eyleme taşındığını, çöplerin sokaklarda birikip, suların akmadığı dönemlerin yaşandığını hatırlattı.

Kendilerinin seçilmesiyle belediyeciliğin farklı bir noktaya taşındığını vurgulayan Özhaseki, hizmet belediyeciliğinin öne çıktığını ifade etti.

Sıradan bir parti olmadıklarını belirten Özhaseki, Türkiye'nin geleceği için çalıştıklarını, bunun sonucunda yıllardır iktidarda bulunduklarını dile getirdi.

Özhaseki, hükümet etme noktasında, ulaşımda, sağlıkta, enerjide, savunmada ve diğer hizmet konularının hepsinde başarılı olduklarını vurguladı.

Savunma sanayisinde 750 civarında projenin yürütüldüğüne değinen Özhaseki, "PKK ve kötülerle savaştığımız her yerde yüzde 80 yerli ve milli silahlarımızla savaşıyoruz. Bunun yanı sıra bizler hükümet olarak özgürlükleri genişletme konusunda da çok büyük başarılara sahibiz. Kız kardeşlerimizin üniversite kapılarında nasıl ağladıklarını hiçbirimiz unutmadık. Bu acı günleri bize yaşattılar. Doğudaki vatandaş 'Kürt'üm' diyemedi. Ne var bunda, Allah Kürt yarattıysa niye söyletmiyorsunuz insanlara? Türküsünü söyleyemedi, dilini konuşamadı. Bu özgürlükleri genişleten hükümet de biziz." ifadesini kullandı.

2023 yılında yeni bir seçim süreci yaşanacağını belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

"Şunu herkes bilsin ki arkasında Amerika'nın, AB'nin, lobilerin, Türkiye düşmanlarının olduğu bir yapı var karşı tarafta. Ülkede kurulmuş 120 civarında parti var. Bizim Cumhur İttifakı'mız 3 partiye dayanıyor. Onun dışındakiler bir tarafta ana eksende solcu, devrimci ruh taşıdığını söyleyen CHP var, bir taraftan milliyetçi olduğunu söyleyen bir partiyi alıyor, İYİ Parti, bir tarafına da HDP'yi alıyor ama söylemeye utanıyor. Nasıl bir iştir. Bir taraftan milliyetçi olduğunu söyleyen bir parti, diğer taraftan da ülkeyi bölmek için gayret eden PKK'nın güdümünde bir parti. Arkasında destekçi 0,5-0,2'lik partiler var. Hepsi bir araya geldi. Yurt dışında sicilli Türkiye düşmanı lobiler bunlara destek veriyor. FETÖ'cüler buna destek veriyor. PKK'lılar sonuna kadar bunların yanında. Böyle bir seçime gidiyoruz. Bu seçimde biz Allah'a güveneceğiz, gayret edeceğiz, birlikte hareket edeceğiz, yaptığımız işleri anlatacağız. Karşı tarafın da bu yapısını mutlaka söyleyeceğiz. Yine biz zaferi göreceğiz. Hep birlikte 2023'te Cumhurbaşkanımızın Türkiye'yi temsil edeceği günü iple çekiyoruz."

Nevşehir Belediyesi’nde de Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve başkan yardımcıları tarafından karşılanan Özhaseki, Nevşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.