banner461

TÜRKAV Nevşehir Şubesi Olarak Bir Kaç Soru Sormak İstiyoruz

TÜRKAV Nevşehir Şubesi'nden yapılan açıklamada, "üniversite öğrencilerinin barınma meselesi bugüne bırakılmamalıydı" ifadelerine yer verildi.

banner15
TÜRKAV Nevşehir Şubesi Olarak Bir Kaç Soru Sormak İstiyoruz
28 Eylül 2021 Salı 16:35

banner517
banner134

TÜRKAV Nevşehir Şubesi'nden yapılan açıklamada; 2021/2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Üniversite Güvenlik ve Barınma Toplantısı, ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile dün Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Barınma konusunda öğrencilere desteğini esirgemeyen Nevşehir Belediyesine teşekkür edilen ve Üniversite öğrencilerinin barınma meselesinin bugüne bırakılmasını eleştiren TÜRKAV Nevşehir Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şimdi TÜRKAV Nevşehir Şubesi Olarak Bir Kaç Soru Sormak İstiyoruz.

1. Bu konu bu zamanda mı masaya yatırılmalıydı?

2. İnşaat halinde olan ve Valilik tarafından bir vakfa Yurt olarak verilen bir bina bulunmaktadır, bu bina neden hizmete açılmamaktadır?

3. Bu şehrin hayırsever ismiyle anılan insanları neden mevcut binalarını veya evlerini geçici olarak da olsa Valiliğe veya Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna hayır amaçlı ücretsiz kiraya vermezler?

4. Ülkede ün yaptığımız bir konu olan ev kira bedelinin pahalı olmasından yaptırım sahibi yetkililerden kimse rahatsız olmaz mı?

Bu sorularla beraber barınma konusunda öğrencilere desteğini esirgemeyen Nevşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.

Bu şehir sahipsiz değildir, Ülkücü Teşkilatın Kamu Çalışanları olan TÜRKAV olarak her gelişmeyi takip ediyoruz.

Saygılarımızla Kamuya Sunulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.