banner461

Açıkgöz: 'Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı hayırlı olsun'

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan üyesi Ecz. Mustafa Açıkgöz, TBMM Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak Alevi-Bektaşi Başkanlığının kurulması hakkında konuştu.

banner15
Açıkgöz: 'Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı hayırlı olsun'
16 Kasım 2022 Çarşamba 14:44

banner134

TBMM Genel Kurulu 15 Kasım 2022 tarihindeki birleşiminde “Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının Kurulması” konulu gündem dışı konuşma yapan AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasının Türkiye kardeşliği için taşıdığı önemi vurgulamak istiyorum. Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasından duyduğum sevinci, mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Bu Başkanlığa vesile olanlardan Allah razı olsun, minnettarlığımızı arz ediyoruz; milletimize ve devletimize hayırlı olsun." dedi.

“Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı hayırlı olsun”, açıklamasında bulunan Milletvekili Açıkgöz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı bu öğretilerin ve değerlerin tüm dünyaya duyurulması için ve dünyanın en çok ihtiyacı olan barış, kardeşlik ve sevginin yaygınlaşması için bir fırsattır.” dedi.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasının Türkiye kardeşliği önem taşıdığını aktaran Açıkgöz, şunları söyledi: “Pir Hünkâr Hacı Bektaş Veli öğretiyle düşünce dünyamızın derinliklerine inen "Bir olalım, iri olalım, diri olalım." ilkesiyle birlik ve beraberliği tebaasına öğütleyen kadim bir şahsiyettir.

Fahri kainat efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) ve onun en önemli yol arkadaşlarından olan Halifemiz Hazreti Ali’nin (RA) aydınlattığı yollardan yürüyen Hacı Bektaş Veli, tarihî şahsiyetiyle Nevşehir'imizi onurlandırmıştır. Anadolu ferasetini, irfanını, ahlakını öylesine güçlü temeller üzerine oturtmuş ki bu değerler bütünüyle, tümüyle bugün de yaşatılmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasının Türkiye kardeşliği için taşıdığı önemi vurgulamak istiyorum. Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasından duyduğum sevinci, mutluluğu sizlerle paylaşıyorum.

Bu Başkanlığa vesile olanlardan Allah razı olsun, minnettarlığımızı arz ediyoruz; milletimize ve devletimize hayırlı olsun. İşte bu şehir, Nevşehir Kapadokya, her yönüyle dopdolu, canlı bir şehir; bu şehrin bir parçası olmaktan, bu şehre hizmetkâr olmaktan her daim büyük bir onur ve şeref duymaktayım.

Bu vesileyle, Pir Hacı Bektaş Veli hazretlerinin memleketi; eşsiz güzellikleriyle, doğal güzellikleriyle ülkemiz turizminin dinamik bir merkezi olan; her fırsatta misafirlerimizi çağırdığımız; aziz milletimizi ve çok kıymetli, değerli milletvekillerimizi her zaman davet ettiğimiz Kapadokya'mıza sizleri bekliyoruz ve tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

Milletvekili Açıkgöz; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tekrar hayırlı olsun. Hacı Bektaş Veli'nin Nevşehir'den dünyaya uzanan barış, kardeşlik ve sevgi iklimiyle tüm insanlığı kucaklayacağına inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.