banner461

Kapadokya Bölgesinde Dev Proje İçin İmzalar Atıldı

Kapadokya Bölgesinde Jeotermal Turizme ve İstihdama Katkı Sağlayacak Dev Projeler İçin İmzalar Atıldı.

banner15
Kapadokya Bölgesinde Dev Proje İçin İmzalar Atıldı
19 Eylül 2022 Pazartesi 17:28

banner517
banner134

Kapadokyanın dokusuna uygun, yöreye ait taş işçiliği ile  çevreci ve korumacı bir mimari projeye sahip olan Kapadokya konaklarının hayata geçirileceği özel termal havuzların bulunacağı Dünya'ya ve Ülkemize örnek olabilecek Jeotermal alanda eşsiz bir proje için imzalar atıldı.

Projenin genel olarak yaklaşık; 150- 200 otel odasına sahip Resort binası, özel termal havuzlu 30-40 Kapadokya Konağı, termal SPA, hamamlar ve masaj odaları, açık ve kapalı termal havuzlar, alakart restoranlar/ kahvaltı salonu, fitness salonu (Gym), sağlık merkezi, organik bahçeler, spor kompleksleri ve çok amaçlı açık alanlarından oluşması planlanmaktadır.

Ülkemizde yer alan diğer termal turizm bölgelerindeki otel yatırımlarının aksine yerli ve yabancı turistlere hitap etmesi ve 12 ay sürdürülebilir bir turizm alternatifi sunması şehrimiz açısından önem arz etmektedir.

Projenin yaklaşık 25 - 50 milyon $ arasında yatırım maliyeti olacağı öngörülmekte olup, yaklaşık 300 - 350 kişiye yeni iş imkanı sağlayacaktır.

Kapadokya Bölgesinde Jeotermal Turizme ve İstihdama Katkı Sağlayacak Proje İçin Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru ve İndigo Grup Turizm Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun bugün karşılıklı irtifak hakkı sözleşmesi imzaladı.

Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru Proje Hakkında: "İlimiz Merkez İlçe sınırlarında, İndigo Grup Turizm ve Tic. A.Ş. şirketine ait jeotermal kaynak işletme ruhsat alanı içerisinde bulunan Kepez Bölgesinde dünyaya ve ülkemize jeotermal turizm adına örnek olabilecek kalite ve vizyonda "Lüks Termal Otel" yatırımı yapılabilmesi için İdaremizin çalışmaları doğrultusunda gerekli işlemleri tamamlanan projenin sözleşmesini imzalamanın mutluluğunu yaşıyorum. Projenin ülkemize ve şehrimize çok yönlü katkıları bulunacaktır. Şehrimize hayırlı olsun." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.