banner461

Kızılırmak'ta oltayla 70 kiloluk dev yayın balığı yakalandı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bulanan Kızılırmak nehrinde balık tutmaya çıkan balıkçılar oltayla 70 kilo ağırlığında, 2 metre boyunda yayın balığı tuttular.

banner15
Kızılırmak'ta oltayla 70 kiloluk dev yayın balığı yakalandı
16 Haziran 2020 Salı 02:34

banner517
banner134

Gülşehirli balıkçılar Kürşat Barın, Hasan Şahin ve İsmail Gök Kızılırmak’tan oltayla 70 kilo ağırlığında yayın balığı tuttu.

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinden geçen Türkiye'nin en büyük nehri Kızılırmak’ta avlanan balıkçıların oltasına 2 metre uzunluğunda toplam 70 kilo ağırlığında dev yayın balığı takıldı.

Dün gece saatlerinde Kızılırmak'ta avlanan Kürşat Barın, Hasan Şahin ve İsmail Gök’ün oltasına devasa büyüklükte yayın balığı takıldı. Balığı kıyıya çıkartmakta zorlanan üç kafadar arkadaşlar yaklaşık 1,5 saatlik çalışmanın ardından ancak çekebildiler. Kıyıda balığı tarttıklarında 70 kilo ağırlığında gelmesiyle büyük şaşkınlık yaşayan Kürşat Barın ve arkadaşları devasa yayın balığı ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 Olayı anlatan Kürşat Barın, hayatında hiç bu kadar büyük balık yakalamadığını söyledi. Barın, "Bu kadar büyük balığı yakaladığıma ben de inanamıyorum. Bunun adı mucize" dedi. Barın, yakaladığı balığı, kendisiyle birlikte balık avlayan arkadaşlarıyla paylaştı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.