banner461

Nevşehir'de Kisecik köyünün ismi değişti: 'Büyük Kayı'

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Kisecik köyünün ismi Büyük Kayı olarak değiştirildi.

banner15
Nevşehir'de Kisecik köyünün ismi değişti: 'Büyük Kayı'
06 Ekim 2022 Perşembe 18:26

banner134

1919 yılından beri aynı ismi kullanan Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Kisecik köyünün ismi Büyük Kayı olarak değiştirildi.

Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç; "Köy sakinlerinin talebi Nevşehir İl Genel Meclisimizin aldığı kararınca köyümüzün ismi Büyük Kayı olarak değiştirilmiştir. Köyümüze hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Gelişmeye sosyal medya hesabından açıklayan MHP Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya; "Hacıbektaş ilçesi Kisecik köyümüzün yeni adı hayırlı olsun. (BÜYÜK KAYI)" diye duyurdu.

Kökleri Kayı boyuna dayanan Kisecik köyünün ismi “Büyük Kayı” olarak değiştirildini duyuran MHP Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, “Tarihimizdeki kökleri Oğuz’ların en güçlü ve kudretli boylarından olan Kayı boyuna dayanan Kisecik Köyümüzün isminin “BÜYÜK KAYI” olarak değiştirilmesi için İçişleri Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Kisecik Köyünün adı “BÜYÜK KAYI” olarak değiştirilmiştir. Büyük Kayı Köyümüze hayırlı olsun.” dedi.

Nevşehir İl Genel Meclisi kararı ve Nevşehir Valiliği oluru sonrası İçişleri Bakanlığına gönderilen Kisecik köyünün değişikliğine dair yazının Bakan Süleyman Soylu'nun imzasıyla resmiyet kazanacağı öğrenildi.

Nevşehir iline 53 km, Hacıbektaş ilçesine 8 km uzaklıktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.