banner461

Nevşehir'de sokakta dilendirilen çocuklar tek tek toplandı

Nevşehir'de dilendirilen 52 çocuk sokaktan alındı, ailelerine idari işlem uygulandı.

banner15
Nevşehir'de sokakta dilendirilen çocuklar tek tek toplandı
23 Aralık 2020 Çarşamba 17:17

banner143
banner134

Nevşehir Valiliği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Nevşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından Ortaklaşa düzenlenen çalışmalarda sokaklarda dilenen çocuklara yönelik operasyon düzenlendi.

Uygulama kapsamında yapılan çalışmalarda ilk etapta Nevşehir'deki sokak ve caddelerde dilenirken yakalanan Suriye ve Afgan uyruklu 52 çocuk tek tek toplanarak ailelerine gerekli idari işlemler yapıldı. Tekrar etmeleri halinde sınırdışı işlemi yapılacak.

Sokakta çalıştırılan dilendirilen çocuklara para verme!

Sokakta çalıştırılan, dilendirilen çocuklara para verilmesi onlardan mendil ve benzeri ürünlerin alınması ailelerin çocuklarını çalıştırmayı dillendirmeye gelir kapısı olarak görmesine sebep olmaktadır. Vicdani duygularımızla çocuklara yapmaya çalıştığımız bu yardımlar aslında onları sokağa bağımlı hale getirmekte ve sokaktaki tehlikelere ve risklere karşı korunmasız bırakmaktadır. Sokakta çalıştırılan dilendirilen çocuklar ile ilgili Nevşehir Valiliği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Nevşehir Belediyesi ortak çalışmalarına devam etmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.