banner461

Parmaksız: 'Nevşehir'deki Meslek liselerinin OSB'lere taşınması şart'

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin OSB içine taşınması gerektiğini belirtti.

banner15
Parmaksız: 'Nevşehir'deki Meslek liselerinin OSB'lere taşınması şart'
10 Ocak 2020 Cuma 11:51

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin OSB içine taşınması gerektiğini belirtti.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, konu hakkında kahvaltılı basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu; "Malumlarınız olduğu üzere Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB ETÜ arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla tüm meslek liselerinin kademeli olarak protokol kapsamına alınarak “Meslek Liseleri Yerleşkeleri” kurulması öngörülmekte olup, ilk olarak Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi protokol kapsamına alınmış ve oluşturulan Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nca yürütülmeye başlanmıştır.

Gerek nitelikli insan gücü ihtiyacı olan üyelerimizden gelen talepler, gerekse Nevşehir Sanayicisi ve Tacirlerinin temsilcisi sıfatıyla Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınması gerektiği kanaatindeyiz. 

Zira, yukarıda bahsi geçen protokolde de amaçlandığı üzere; Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığını yürüttüğümüz Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AR-GE ve Beceri Atölyelerinin kurulması, atölye ve laboratuarlarının donatılması ve desteklenmesi, ÜYE FİRMALARDA BECERİ EĞİTİMİ VE STAJ imkanlarının sağlanması ve nitelikli insan gücü yetiştirmeye yönelik görevlerimiz bulunması sebepleri ile okulumuzun, nitelikli insan gücünün ilimizde yoğun olarak istihdam edildiği ve staj imkanlarının bulunduğu ve en önemlisi İŞ GARANTİSİ verilecek olması münasebeti ile Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmasının İlimiz ve Ülkemiz için daha hayırlı olacağını düşünüyor, başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız olmak üzere tüm kamuoyunun desteklerini bekliyoruz." dedi.

Toplantıda Başkan M. Arif Parmaksız’a, Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Öbekli ve Cengiz Yıldız ile Meclis Başkanı Seyit İnce eşlik etti.

Toplantı soru cevap ve değerlendirmelerle sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.