banner461

Uçak mühendisi Tarık Kesekci Nevşehir'de dualarla toprağa verildi

Baykar'ın uçak mühendisi Nevşehirli Tarık Kesekci Nevşehir'de düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

banner15
Uçak mühendisi Tarık Kesekci Nevşehir'de dualarla toprağa verildi
28 Kasım 2021 Pazar 13:39

banner517
banner134

Bursa-İzmir otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden uçak mühendisi Tarık Kesekçi, memleketi Nevşehir'de tekbirlerle toprağa verildi.

DUALARLA UĞURLANDI

İHA ve SİHA'ların yapımında performans ve analiz takım lideri olarak görev yapan Baykar'ın uçak mühendisi 26 yaşındaki Tarık Kesekci'nin cenazesi bugün öğle namazına müteakip Nevşehir Uzer Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Taşlıbel Mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine, Kesekci ailesisi ve yakınları, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İHH Genel Başkan Yardımcıları Sait Demir ve Yavuz Dede, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, NTSO Başkanı Arif Parmaksız, NTB Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir'den Belediye Başkanları, daire müdürleri kurum amirleri, STK temsilcileri ile Kesekci'nin mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit oldular...

Yakın arkadaşı olan Tarık Kesekçi'yi son yolculuğunda yalnız bırakmayan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Kesekçi ile son görüşmesini aktarırken, 'Görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim. Maalesef kendisi kovid olmuştu. Hastalığı biter bitmez, kendisi gibi gençler yetiştirmek uğruna rahatsız olduğu halde, 4 kardeşimizle beraber vatanı uğruna, insanlık uğruna yola çıktılar. Tabi yolda şehit oldular, biz öyle görüyoruz.'dedi.

Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan Bayraktar, "Ben de babam da kendisini çok severdik. Vatansever, millet için çalışan bir kardeşimizdi" ifadelerine yer verdi..

Cenaze namazına katılan Bayraktar T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar şöyle konuştu: "Tarık kardeşimiz, kısacık ömründe çok büyük işler başarmıştı. Görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim. Maalesef kendisi kovid olmuştu. Hastalığı biter bitmez, kendisi gibi gençler yetiştirmek uğruna rahatsız olduğu halde, 4 kardeşimizle beraber vatanı uğruna, insanlık uğruna yola çıktılar. Tabi yolda şehit oldular, biz öyle görüyoruz. Tümüyle memleketi adına, ülkesi adına, yine bu gibi gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı.

Kendisiyle benim AKINCI'da çok mesaim oldu. Adeta bir akıncıydı. Cenge giderken de öyleydi, dünyanın farklı yerlerine gittiği fakir ülkelerde çocukları koluna taktığı zaman da öyleydi. Kaybımız çok büyük, ülkemiz adına çok büyük.

Biz inanıyoruz ki o kısacık ömrüne çok büyük işler sığdırdı. Rabbim onu peygamber efendimizle komşu eylesin. Biz ona hakkımızı sonuna kadar helal ettik, inşallah kendisi de hakkını bize helal etmiştir." dedi.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/11/28/son-dakika-baykarin-genc-muhendisi-tarik-kesekciye-veda

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.