banner461

Açıkgöz, "Cumhurbaşkanımızdan Nevşehir Çiftçimize Müjde"

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, patates ve kuru soğan piyasasındaki stok artışlarını önlemeye yönelik olarak patates ve kuru soğan alımına başlanılacağını ifade ederek, alımı yapılan ürünlerin ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacağını söyledi.

banner15
Açıkgöz, "Cumhurbaşkanımızdan Nevşehir Çiftçimize Müjde"
09 Nisan 2021 Cuma 11:53

banner517
banner134

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, TMO Genel Müdür Yardımcısı, ilgili Daire Başkanları, Ziraat Odaları Başkanları, Tarım Kredi Kooperatifi Başkanları ve çevre illerden hazirunun katılım sağladığı Nevşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “patates” konulu toplantıda hitaplarını gerçekleştiren AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz patates alımı ve ücreti konusunda bilgilere ve müjdeye vurgu yaptı.

Sosyal medya hesaplarından da müjdeyi paylaşan Açıkgöz, “Patates Üreticimizin Yanındayız”

ÇKS’ye kayıtlı çiftçilerimizin 2020 yılı mahsulü olan patatesi, 85 kuruştan TMO tarafından alımı yapılacaktır. 

Üreticimize, çiftçimize, #SevdamızNevşehir’imize
HAYIRLI OLSUN. 

Salgın sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan satışları gerilemiştir. Patates ve soğan piyasalarında ortaya çıkan bu durumun çiftçilerimizi olumsuz etkilememesi ve stoklardaki ürünün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir.

Emekleri için başta Cumhurbaşkanımız SnRecep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız SnBekir Pakdemirli’ye, İl Başkanımız SnAli Kemikkıran’a ve AK teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Üreten çiftçimizin her daim yanındayız.
#SevdamızNevşehir #patates #tarım #Nevşehir” dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.