banner461

Nevşehir'e Kuzey Çevre Yolu Acil Şart...

Nevşehir’e yeni bir çevre yolu yapmak suretiyle artık şehir içi bir yol haline gelen iki bin evler- Avanos yolunun yoğunluğunun azaltılması

banner15
Nevşehir'e Kuzey Çevre Yolu Acil Şart...
20 Ağustos 2021 Cuma 20:35

banner517
banner134

Nevşehir’in en önemli problemlerinden biri hiç şüphesiz yeni kuzey çevre yolu eksikliği. Her geçen gün hızla gelişen ve büyüyen Nevşehir'de il merkezinde kalan çevre yolunun ihtiyaca cevap vermediğini aşikar. 

Özellikle mevcut çevre yolunun şehir merkezinde kalmasıyla 2000 Evler ile Avanos yolunda yaşanan şehir içi trafiğinin rahatlatılması için bu konu büyük önem arz ediyor.

Nevşehir'in bir an önce yeni çevre yoluna kavuşması lazım.

Nevşehir gündemini belirleyen FİB Haber.Com şimdi de Nevşehirli Vatandaşların Yeni Çevre Yolu İsteğini gündeme taşıyor.

Nevşehir'de şehir merkezinde kalan çevre yolunun ihtiyaca cevap vermediği ve acilen yeni bir çevre yolu yapılmasının zorunlu olduğu belirtiliyor.

Nevşehir il genelinde ağır vasıtaların sebebiyet verdiği her yıl yüzlerce kaza can ve mal kaybına neden oluyor. Öyleki artık Nevşehir'de kent içine giriş yapan Tırlar, kamyonlar ve diğer ağır vasıtalar büyük tehlikeye neden oluyor. Hastane yolunda ambulansların yaşadığı trajedi ise cabası. Bu trafik karmaşasının sona ermesi için mutlaka yeni çevre yoluna ihtiyaç var.

Nevşehir'in içinden geçen Karayolu trafiği yükünün azaltılması için acilen şehrimize yeni bir Çevre yolu yapılmasının gereklilini dile getiren vatandaşlar bu konuda yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Zira Nevşehir'e yapılacak yeni çevre yolu kentin hem daha büyümesine, hem de şehiriçi trafiği sorunun ciddi biçimde azalmasına neden olacağıda belirtiliyor.

Çevre yolu Nevşehir'e ne katacak?

Son derece modern kavşak, viyadük, alt ve üst geçitlere sahip olacak olan yeni çevre yolunun hizmete girmesi ile Nevşehir ulaşım konusunda adeta çağ atlayacak. Yeni Kuzey Çevre Yolu hizmete girdiğinde Nevşehir’in kaderi değişecek.

Nevşehir'in geleceği adına hayati öneme sahip olan ve şehir trafiğini rahatlatacak olan yeni çevre yolu yapımı için Nevşehir Milletvekillerini göreve davet ediyoruz.

Şimdi vatandaşlarımız, Nevşehir’in geleceği adına büyük önem arz eden ve Nevşehir'in kaderini değiştirecek olan Kuzey Çevre Yolu Projesi'nin biran önce hayata geçirilmesini bekliyor. Zira, şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması hedeflenen proje hayata geçtiğinde çok sayıda ulaşım noktası da Yeni Çevre Yolu’na bağlanmış olacak.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak, Nevşehir'in ulaşım probleminin çözümüne ciddi katkılar sağlayacak olan Kuzey Çevre Yolu Projesi'nin takipcisi  olacağımızı belirtmek istiyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.