banner461

Portekiz’li 26 yaşındaki Öğretmen Nevşehir'de Müslüman Oldu...

Portekiz uyruklu Moldova vatandaşı Dan (Daniel) Gheorghita ihtida merasimi ile kelime-i şehadet getirip Müslüman oldu.

banner15
Portekiz’li 26 yaşındaki Öğretmen Nevşehir'de Müslüman Oldu...
18 Ekim 2022 Salı 16:29

banner134

Portekiz uyruklu Moldova vatandaşı Dan (Daniel) Gheorghita ihtida merasimi ile kelime-i şehadet getirip Müslüman oldu.

Kendi arzusu ile Müslüman olmaya karar veren Hristiyan Portekiz uyruklu Moldova vatandaşı 26 yaşındaki Öğretmen Dan (Daniel) Gheorghita için, Nevşehir İl Müftülüğünde ihtida merasimi düzenlendi.

Portekiz uyruklu Moldova vatandaşı İlimiz Avanos ilçesinde ikamet eden Dan (Daniel) Gheorghita İl Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini beyan etti.

İslam dininden çok etkilendiği için Müslüman olmayı seçtiğini belirten Öğretmen Dan (Daniel) Gheorghita , “ İslam dinini araştırıp öğrendim, İslamiyet’i isteyerek seçtim ve çok mutluyum” dedi.

Din Hizmetleri Uzmanı Adem Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde, Dan (Daniel) Gheorghita ’ya İslamiyet hakkında özet bilgiler veren İl Müftü Yardımcısı Dr.Ahmet Özvarinli, İslam’ın temelinin Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak olduğunu belirtti.

İhlas suresinin mealini okuyup açıklayan Dr.Özvarinli ikinci önemli esasın Hz. Muhammed’in Allah’ın kulu ve elçisi olduğunu kabul etmek olduğunu söyledi.

Dr.Özvarinli, imanın esaslarını ve İslam’ın şartlarını kısaca anlatıp kelime-i şehadet getirerek anlamını açıklamasından sonra; İslam ile şereflenen, Dan (Daniel) Gheorghita da şehadet getirip Allah’tan başka ilahın olmadığına ve Hz. Muhammed’in Allah’ın kulu ve peygamberi olduğuna inandığını söyleyerek Müslüman oldu.

İl Müftü Yardımcısı Dr.Özvarinli, Dan (Daniel) Gheorghita ’yı tebrik ederek iyi bir Müslüman olabilmek için iman, ibadet ve ahlak esaslarına uymak, bunlara uyabilmek için ise sürekli öğrenmek gerektiğini tavsiye etti.

Dr.Özvarinli, merasim sonunda Dan (Daniel) Gheorghita ’ya ihtida belgelerini takdim ederek yabancı dilde Kur'an-ı Kerim, ilmihal ve İslamiyet’i anlatan Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.