banner461

Terminal kavşağı tartışmasına son noktayı Başkan Savran koydu

Nevşehir’in ana giriş kapısı olarak nitelendirilen Aksaray yolundaki Terminal Kavşağı’nda Nevşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 15 gün önce başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi.

banner15
Terminal kavşağı tartışmasına son noktayı Başkan Savran koydu
11 Şubat 2021 Perşembe 19:30

banner517
banner134

Nevşehir’in ana giriş kapısı olarak nitelendirilen Aksaray yolundaki Terminal Kavşağı’nda Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi.

Eski Belediye Başkanı Rasim Arı döneminde projelendirilerek yaklaşık 15 gün önce çalışma başlatılan Terminal Kavşağı tamamlanma aşamasına geldi. Terminal kavşağındaki yerinden sökülen Kapadokya figürü ile ilgili Rasim Arı Başkan döneminde hazırlanan proje çerçevesinde Gülşehir yolu üzerindeki Çat kavşağa taşınacağı ifade edildi. Bu konuda çeşitli spekülasyonlara neden olan kavşakla ilgili çıkan dedikodularda böylelikle cevap bulmuş oldu.

TERMİNAL KAVŞAĞI’NIN YENİ HALİYLE ÇOK BEĞENİLECEK

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin giriş noktalarındaki kavşaklarda başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Belediye ekipleri son olarak yaklaşık 15 gün önce Terminal Kavşağı’nda başlattıkları düzenleme çalışmaları ile birlikte kavşak içerisine Nevşehir’in simgesi olan lale maketi ile birlikte peribacaları yerleştirdi.

Nevşehir Belediyesi’nin logosu ile birlikte ışıklı “Kapadokya” yazısının da bulunduğu kavşak içerisine ayrıca çeşitli türde çok sayıda mevsimlik çiçek ve süs bitkileri dikildi.

Aksaray istikametinden Nevşehir’e giriş yapacak olan vatandaşları karşılayacak kavşağın devamındaki refüje ise at maketlerinin montajı yapıldı.

Kavşaktaki düzenleme çalışmaları hafta sonuna kadar yapılacak olan aydınlatma çalışmaları ile tamamlanacak.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran da akşam saatlerinde Terminal Kavşağı’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Yardımcısı Ersin Erol’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Başkan Savran, çalışmalarda görev alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine kolaylıklar diledi.

Yenilenen terminal kavşağının yeni görünümüyle çok beğenileceğini kaydeden Savran, buradan daha önce sökülen maketin ise şehrin bir başka giriş noktası olan Gülşehir yolundaki Çat Kavşağı’na yerleştirileceğini açıkladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.