banner461

3 Şubat’da Sergilenmeye Başlıyor

Bu yıl 8 si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler, 13 Şubat 2018 Salı günü sergilenmeye başlıyor.

banner15
3 Şubat’da Sergilenmeye Başlıyor
13 Şubat 2018 Salı 11:50

banner517
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından  ulusal ve uluslararası düzeyde, fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda çalışan amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının desteklenerek, daha özgün sanat eserlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacı ile bu yıl 8 si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler, 13 Şubat 2018 Salı günü sergilenmeye başlıyor.

Kapadokya Üniversitesi Oktay Sinanoğlu konferans salonunda düzenlenecek törende ayrıca dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri verilecek.
Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF) tarafından da desteklenen Nevşehir Belediyesi 8. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına,  Türkiye’den 768, 45 ülkeden de  250  olmak üzere 1018  amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı,   toplam 3772 eserle yarışmaya katılmıştı.
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Muhammet Bayraktaroğlu, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Barış Konor, AKFOD ’dan Erdem Zengin, (AFIAP) FSK’ dan Fikret Özkaplan ve Mehmet Uçar, KAFSİD ’den Sami Turgay, Menduh Erdoğan ve  NİFAD ’dan  Mustafa Doğan Şahiner’ den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen eserler 4 Ocak 2018 tarihinde belirlenmiş ve sonuçlar ise 8 Ocak’da duyurulmuştu.
Nevşehir Belediyesi 8. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasında birinciliği Çin’den Liming Yang elde ederken   ikinciliği İran’dan Rebwar Rebwar ve  üçüncülüğü Türkiye’den Gürhan Şahin elde derken, Ukrayna’dan Yevhen Samuchenko, Türkiye’den Murat Marangoz, Murat Güven ve Tahir Uzun ile Çin’den Lihe Zhou ve Houyu Liu’nun eserleri mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştı.
Yarışmada, fotoğraf sanatçısı Kemal Çavuşoğlu seçici kurul üyeleri tarafından Kapadokya Özel Ödülü’ne layık görülürken, bir mansiyon ve bir sergileme alarak en çok fotoğrafı ödüle layık görülen fotoğraf sanatçısı Murat Güven ise    FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülüne layık görülmüştü.
Nevşehir Belediyesi 8. Uluslararası Kapadokya  Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri 13 Şubat 2018 Salı günü saat 14.30’ da  Kapadokya  Üniversitesi Oktay Sinanoğlu Konferans salonunda düzenlenecek bir törenle verilecek.
Düzenlenecek törende ödül alan fotoğrafların yanı sıra, seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında sergilemeye layık bulunan 30 eserde 1 hafta süre ile fotoğraf severlerin ziyaretine açık tutulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.