banner461

AGD 'de Siyeri Nebi Heyecanı Başladı

Türkiye geneli bütün lise ve ortaokullarda yapılacak olan siyeri nebi sınavının kayıt dönemi başladı,30 kasım 2017 tarihine kadar sürecek olan kayıtlar www.efendimizinizinde.com sitesinden yapılacaktır.

banner15
AGD 'de Siyeri Nebi Heyecanı Başladı
13 Ekim 2017 Cuma 12:05

banner517
banner134
Türkiye geneli bütün lise ve ortaokullarda yapılacak olan siyeri nebi sınavının kayıt dönemi başladı,30 kasım 2017 tarihine kadar sürecek olan kayıtlar www.efendimizinizinde.com sitesinden yapılacaktır. Milli Eğitim bakanlığı izni ile yapılacak olan siyeri nebi sınavı yarışması öğrenciler arasında büyük heyecana sebep oluyor, Nevşehir AGD il ve ilçelerde çalışmalara heyecanlı bir ortamda başladığı yapılan ziyaretler ile anlaşılıyor şube il ve ilçe milli Eğitim müdürleri ziyareti ile başlayan çalışmalar ile bu sene katılımı iki katına çıkarmayı hedefleniyor, şube başkanı Abdurahim Doğru şunları dile getirdi;   

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. 

Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş "And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.

Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadisi şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”

Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli Gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. bu vesile ile bütün öğrencilerimizin bu kutlu mücadele yer almalarını istiyoruz 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.