banner461

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Açıkgöz, Yeniden Aday Olmayacak

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti 6. Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına yeniden aday olmayacağını belirterek; “Partimin bir neferi olarak bundan sonra her daim teşkilatlarımızın yanında olacağım” dedi.

banner15
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Açıkgöz, Yeniden Aday Olmayacak
16 Ekim 2017 Pazartesi 13:26

banner517
banner134
AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti 6. Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına yeniden aday olmayacağını belirterek; “Partimin bir neferi olarak bundan sonra her daim teşkilatlarımızın yanında olacağım” dedi.

 AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, yaptığı açıklamada,"27 Haziran 2008 tarihinde Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak girdiğim aktif siyasi hayatımda Partimin çeşitli kademelerinde görev yaptım. 07 Ağustos 2011 tarihinde yapılan olağan kongre ile Merkez İlçe Başkanı olarak seçildim ve bu zamana kadar görevimi hakkıyla ve layıkıyla yapmaya çalıştım” dedi.
Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, bu kararın herhangi bir olumsuzluk sonucu değil, bayrak değişimi olarak kendi isteğiyle aday olmadığını ifade ederek; “Bu görevlerin geçici olduğunu her birimiz biliyoruz. Bize düşen bu bayrak değişiminin birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak kalması, görevi yeni devralacak arkadaşımızın da bayrağı devredip daha ileri taşıma noktasında ona en büyük desteği vermesi gerekmektedir. Partimizin temel anlayışı budur. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ben yeni dönemde aday olmayacağım. Bu kongre sürecinde bayrağı yeni bir arkadaşımıza devredeceğim. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanlarımız bana destek olmuşlarsa benim de bundan sonra görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek olacaktır" diye konuştu.
Genel Merkez Teşkilat Başkalığınca yapılacak temayül çalışması ve sonrasında aday belirleme sürecinin yaşanacağını kaydeden Açıkgöz; “ Merkez İlçe Başkanlığına yapılacak atamaya kadar görevimin başındayım. Ataması gerçekleşecek ilçe başkanı arkadaşımıza devir teslimi yapacağım "dedi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Açıkgöz, şöyle konuştu;
“2008 yılından beridir partimde görev yapmaktayım. Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinden öncede Merkez İlçe Yönetimimizde çeşitli görevlerde bulundum. Bu süre içerisinde sayısız Yerel ve Genel Seçim geçirdim. Bir çok referandum ve kongre süreçleri yaşadık. Her seçimde heyecanımızı kaybetmeden partimizin başarısını artırmaya teşkilatlarımızla birlikte çalıştık. Silahlı Terör Örgütü FETÖ'nün  15 Temmuz ihanet kalkışmasında İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve bütün teşkilatlarımızla onurlu ve şerefli bir duruş sergiledik. Bu zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu mücadelemizin sürecinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.”.
 
AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, " Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, çalışmalarımızda destek olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırıma, AK Parti İl Başkanımız Mustafa Rauf Yanar’a, eski İl Başkanımız Mehmet Ali Tanrıver’e, Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş’a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider'e, 23. ve 24. Dönem Milletvekilimiz Erdal Feralan'a, Nevşehir Belediye Başkanımız Hasan Ünver'e, Kadın Kolları Başkanımız Nihal Kutlar'a, Gençlik Kolları Teşkilatımıza , beraber çalıştığımız ilçe Başkanlarımıza, tüm belediye başkanlarıma, belde başkanlarıma, kıymetli mahalle başkanlarıma, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimize, teşkilatımızın her kademesindeki fedakar yöneticilerine beni yalnız bırakmayan, bu süreçte neredeyse ailemden daha fazla birlikte zaman geçirdiğim Merkez İlçe yönetim kurulu üyelerime ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığım süreçte partimize ve şahsıma sürekli destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, partide benimle birlikte mesai yapan çalışma arkadaşlarıma, yaşanan süreçlerin sürekli takipçisi olan tüm gazeteci arkadaşlarımıza ve aileme de çok teşekkür ediyorum. Partimize ve vatanına sahip çıkarak bizlere her platformda destek veren aziz hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte partimizin neferi olarak şehrimiz için aynı tempoyla ve azimle çalışmaya devam edeceğimi ve partimizin vereceği her türlü emrinde yanında olacağımı belirtmek isterim” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa gümüş - 4 yıl önce
Darısı 3 vekile. Yada oy yok. ...
Avatar
Hasan - 4 yıl önce
Bu milleti küstüren herkes gidecek.