banner461

AK Parti’de Temayül Heyecanı Sona Erdi

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklamasında oy kullanma işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

banner15
AK Parti’de Temayül Heyecanı Sona Erdi
28 Şubat 2015 Cumartesi 17:21

banner134
 AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklamasında oy kullanma işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı tarafından Milletvekili Aday Adayları için temayül yoklaması yapıldı. Seçimlerde parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapan 1800 kişi milletvekili aday adayları için oy kullandı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde bugün yapılan ve 48 aday adayı için oy kullanma işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi. AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklamasında oy kullanacak üye sayısının 1450 olduğu açıklanırken kullanılan oy sayısının ise Bin 30 olduğu açıklandı.

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı tarafından Milletvekili Aday Adayları için temayül yoklaması yapıldı. Seçimlerde parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapan 1800 kişi milletvekili aday adayları için oy kullandı.

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Seçimleri öncesinde, AK Parti’den Nevşehir Milletvekili Adayı olabilmek için başvuruda bulunan aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimlerde komisyon başkanı olarak AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer görev alırken AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ve MKYK Üyesi Serap Çıtak’ta komisyon üyesi olarak yer aldı.

AK Parti Nevşehir temayül yoklamasında İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları, İl Kadın Kolları, İlçe ve belde yönetim kurulu üyeleri, İlçe ve belde Gençlik Kolları ve Kadın Kkolları üyeleri, İl Disiplin Kurulu üyeleri, İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, köy ve mahalle temsilcileri milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunan aday adayları için kurulan sandıklarda oy kullandı.   

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, temayül yoklamasının hayırlar getirmesini temenni ederek; “25. Dönem Genel seçimler için Milletvekili adaylarımızı belirlemede ilk aşama olan temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Temayül yoklamamız aday belirlemede tek başına belirleyici olmasa da önemli bir etken oluşturmaktadır. AK Parti’nin bütün kadroları olarak seçime girdik, her zamanki gibi birlik beraberlik çerisinde temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Sonuçların hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Nevşehir Temayül Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, temayülün aday belirlemede tek başına belirleyici olmasa da önemli bir etken olduğunu ifade etti. Başer: “AK Parti teşkilatlarını ne kadar önemsediğini temayül yaparak açıkça gösteriyor. Temayülde teşkilatlarımızın görüşlerini alacağız. Milletvekili aday belirleme kriterlerinden bir tanesi olan teşkilatların görüş ve kanaatlerini belirleme amacıyla temayül yoklaması gerçekleştireceğiz. Temayül aday belirlemede tek başına belirleyici değil ama önemli bir etken olacaktır" dedi.AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından saat 16.00’da sona eren temayül yoklaması sonrasında oylar çuvala koyularak AK Parti Genel Merkezi’ne gönderildi. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yasak - 8 yıl önce
Oylar açılmadı zarflar sadece sayıldı saçmalamayın
Avatar
m - 8 yıl önce
Gecen temayulde ahmet belada birinci idi simdi nerede?
Avatar
Flaş - 8 yıl önce
Mustafa Açıkgöz kesin olarak 1 oldu
Avatar
fani - 8 yıl önce
Mustafa Açıkgöz 1. olduğunu torbanın kenarından gördüm
Avatar
taner - 8 yıl önce
Hayırlısı olur inşallah partinin yolunu bilmeyenler olmaz inşallah
Avatar
KOPMŞU - 8 yıl önce
tayyi̇p bey bi̇li̇r düşünüyorum.ama partinin tabanindab gelen bi̇ri̇leri̇ olur i̇nsaallah örneği̇n açikgöz.a.r. çöloğlu sunar gibileri̇
Avatar
sen - 8 yıl önce
bu gün ordaydım bütün adayları gözlemledim iclerinden geçmişte partiye emeği gecen bir ersan erkut u gördüm ötekiler ilk defa partinin kapısından girenler halkın adamı olarak bir ersan erkut bir mustafa açıkgöz inşallah bunlar olur
Avatar
hüsameddin - 8 yıl önce
yok yaw.kim nerde nasıl birinci