banner461

Alacaşar Köyünde Taşkın korumada sona gelindi

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Alacaşar köyünde DSİ tarafından taşkın koruma projesi kapsamında yapımına başlanan taşkın koruma kanalı çalışmaları nın tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

banner15
Alacaşar Köyünde Taşkın korumada sona gelindi
10 Aralık 2014 Çarşamba 17:45

banner517
banner134
Nevşehir merkez ilçeye bağlı Alacaşar köyünde DSİ tarafından taşkın koruma projesi kapsamında yapımına başlanan taşkın koruma kanalının çalışmalarında sona gelindiği  bildirildi.

Alacaşar Köyü Sel Yatağında Islah Çalışmalarında Sona Gelindi...


Konuya ilişkin Alacaşar köyünde yapılan çalışimaları yerinde inceleyen ve www.fibhaber.com a açıklamalarda bulunan Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün,Alacaşar köyümüzdeki sel yatağındaki

 ıslah çalışmaları tamamlandıktan sonra taşkın koruma çalışmaları sonucunda bu alanda bulunan bahçe ve arazilerde sel baskınlarının yaşanmayacağı kaydedildi.Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün,FİB Haber.Com Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında, DSİ tarafından taşkın koruma projesi çerçevesinde Nevşehir'in Alacaşar köyünde bulunan ve taşkın tehlikesi bulunan derede 400 metre uzunluğunda taşkın koruma kanalı yapımı çalışmalarının sürdüğü ve kısa sürede tamamlanacağını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kömür tütcarı - 7 yıl önce
şahı sultan süleyman ve veziri azam ismail paşa hürremi niye yanınıza almadınız gerçi o saraydadır sarayı boş bırakmayın haaa