banner461

Ankara'da Nevşehirliler Aşure Günü’nde Buluştu

Ankara’da yaşayan Nevşehirlileri bir araya getirerek, ilin kültür ve geleneklerini yaşatmayı hedefleyen Nevşehir Dernekler Federasyonu (NEVDEF), muharrem ayı kapsamında Aşure Günü etkinliği düzenledi.

banner15
Ankara'da Nevşehirliler Aşure Günü’nde Buluştu
16 Ekim 2017 Pazartesi 15:46

banner517
banner134
Ankara'da Nevşehir Dernekler Federasyonu'nun 4.sünü düzenlediği Aşure günü bugün Gümüşyazı Köyü derneğinde gerçekleşti...Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinliğe Ankara'da yaşayan çok sayıda Nevşehirliler iştirak ettiler.

Nevşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Eren de “Hepimiz faniyiz. Ancak yaptıklarımızla anılmak çok güzel bir şey. Başkentte yaşayan Nevşehirliler olarak hemşehrilerimizle buluşarak muharrem ayının bereketini ve memleket özlemini birlikte yaşadık.Bu etkinliğimize katılan tüm değerli Nevşehirli dostlarımıza teşekkür ederim" dedi.


Etkinliğe katılan Ürgüplüler Dernek Başkanı Zekai Ulusoy yaptığı açıklamada; "Ankara da Nevşehirliler Federasyonu nun önderlik ettiği Gülşehir Gümüşyazı Kültür derneğinin düzenlediği Bu yılki Aşüre gününe Ürgüplüler Dernek Başkanı olarak Davetli olarak Bizlerde Katıldık. Bu Etkinliğe emek veren baştan Mehmet Eren ve tüm dernek başkanlarına teşekkür Ederiz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.