banner461

Ankara-Niğde otoyolu Nevşehir için büyük fırsat

Başbakanlık Genelgesi yayınlanan Ankara-Niğde otoyolu projesinin Nevşehir için çok önemli bir fırsat olduğu değerlendiriliyor.

banner15
Ankara-Niğde otoyolu Nevşehir için büyük fırsat
12 Ekim 2017 Perşembe 17:14

banner517
banner134
Geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan ve bugünde Başbakanlık Genelgesi yayınlanan Ankara-Niğde otoyolu projesinin Nevşehir için çok önemli bir fırsat olduğu değerlendiriliyor.

Ankara-Niğde otoyol projesi ile birçok il arasındaki bağlantı ve ulaşım mesafesi kısalıyor. Proje sayesinde Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak projede çok önemli detaylar yer alıyor.

NEVŞEHİR'E BAĞLANTI YOLU

Ankara-Niğde Otoyolunun 2 noktadan Nevşehir'e bağlantısı gerçekleştirilecek. Birinci olarak Nevşehir-Acıgöl ilçesinden bağlantısı olacak. İkinci olarak ise Derinkuyu ilçesi bağlantı yolu yapılarak otoyol Nevşehir’imize bağlanacak.

Ankara-Niğde Otoyolu, Kızılırmak Nehri'ni geçerek, Kırşehir’in Merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahallesi civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.

Bu bağlantının sağlanması ile birlikte Nevşehir'e güneyden ve birçok önemli ticaret merkezinde ulaşım kolaylaşmış olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.