banner461

Aramızdaki İrlandalılar

Her dönem meydanı boş bulup yazan çizen sözüm ona ağzım varsa konuşurum diyerek,söylediklerine kendisi bile inanmadığı bir takım zavallı zevatlar tarih boyunca her zaman olmuştur olacaktır.

banner15
Aramızdaki İrlandalılar
25 Aralık 2012 Salı 19:22

banner134

 Her dönem meydanı boş bulup yazan çizen sözüm ona ağzım varsa konuşurum diyerek,söylediklerine kendisi bile inanmadığı bir takım zavallı zevatlar tarih boyunca her zaman olmuştur olacaktır.

Kendi kendine toplumun seçkin zümreleri içinde görürler kendilerini oysa ağlanacak halleri vardır.Bu toplumun ayrışmaz eli öpülesi bir Çoban kadar söz sahibi olamayacak küçük beyinlerinde memleketi bir günde batırırlar bir günde kurtarırlar.Olası Saygınlıklarınıda kendi elleriyle yazıp çizerek aslında bilmezler altlarını çizerler.

Haklıya hakkını yanlışa doğruyu göstermekten acizdirler bu insanlıktan nasibini almamış Yalaka zevatlar...

Bakın Bir okurumuz ne güzelde yazmış kalemine yüreğine sağlık Aramızdaki İrlandalılar diye bir deyim kullanmış bize gönderdiği o yazısında...(Aramızdaki İrlandalılar sözü İngilizlerin kendine ayrıcalık biçen bir şımarık sözüdür bu.)Gelin bu okurumuzun Aramızdaki İrlandalılar yazısını birlikte dinleyelim,dinleyelimde içimizdeki Yalakalara yanar dönerlere fırsat vermeyelim...

 Sözüm Sana Şak Şukacı...

İçimizde kalmasın.Önemli bir hususu burada huzurlarınızda paylaşmak istiyoruz. Malum her yerde olduğu gibi ilimiz Nevşehir de de Bir elin beş parmağı kadar bile çıkmayan bir kesim varki, geleni alkışlayan gideni alkışlayan,arkasından kuyusunu kazıp, yüzüne salya sümük duran, tarihten beri geliveren,ne söylediğine kendisi bile inanmayan şakşakçılar sözüm ona sırf boş ve sulanmış beyninin sanki memleketinden intikam alırcasına davranış sergileyenlere söylenebilecek tek şey söylem ise YAZIKLAR olsun sana … Ne dünün büyükleri saygıdeğer babanıza ne dedenize nede yarının gelecek nesilleri evlatlarınıza verebilecek sözüm ona hiçbir nebir sözünüz nede bir cevabınız olmayacaktır.Sözün bittiği yerde bari özünüze dönünüz.

Siz acınacak zevatları kendi kendinizle yüzleşmeye davet ediyoruz…Belki o zaman kavrayabilirsiniz …
Şimdiye kadar hiçbir zümreye inandıramadığınız çıkarcı dönemsel mevsim gibi hatta yanar döner ampul gibi olmuş küçük beyninizle yaptığınız küçük hesaplar için burasını iyi dinle "Keser döner sap döner gün gelir hesap döner"sonra her zaman olduğu gibi kendinle yine ters düşme acırım acınacak haline...Yöresel babamızın sözüyle biraz herif olun herif...
Zira bizim bundan gayrı gönlümüz rahat verilmeyecek hiçbir hesabımız da yok.

Biz hiçbir zaman bu şehri kendi plan ve çıkarlarımız için alet etmedik.Beklentimiz ne dün ne bugün nede yarın için olmayacak.Çocuklarımızıda tamamen Gönülden Memleket sevdalarıyla yetiştiriyoruz.Çıkar için yalakalık öğreterek ezilerek büzülerek değil.Kalemini satanın canı çıksın…! “Zaten öyle değilmidir ki kalemini satan kendisinide memleketinide satar…”

Ağır bir laf olacak ama bu mevzu derin mevzu, “kimine Çıkar, kimine  sıkar “mevzusu bizlere ise memleket konusu gerisi Teferruat…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.