banner461

Avanos'ta Çeşmeden Çamurlu Su Akıyor

Nevşehir'in Avanos İlçesinde, musluklardan çamurlu su akıyor.

banner15
07 Mart 2017 Salı 19:20

banner517
banner134
Nevşehir'in Avanos İlçesinde, şehir şebeke suyunun çok pis olması nedeniyle, çeşmelerden çamurlu su aktığı iddiası vatandaşları çileden çıkardı. Nevşehir'in Avanos İlçesi Bahçelievler mahallesinde ikamet eden bir vatandaşımız şebeke suyunda kirli su sıkıntısı yaşadığını söyledi.

Çeşmelerden temiz su yerine kirli su akması vatandaşları isyan ettirdi. En büyük sıkıntıyı ise ev hanımları yaşadığı kaydedilirken,  Ev hanımları, suyun yetersiz ve son bir haftadır kirli olması nedeniyle evde yemek yapacak su bulamadıklarından yakındı. 

FİB Haber merkezine resim ve video gönderen Mahalle sakinleri, “ Çeşmelerimizden pis su akmaya başladı. Suyun içerisinde susuz kaldık. Çeşmelerden akan pis suyun görüntüsü her şeyi anlatıyor. Bu su içilir mi, yemek ve temizlikte kullanılır mı? Evde yemek yapacak temiz su kalmadı.Büyük bir problem olduğu gözler önünde. Bu gidişle hastalıklar kapıda. En doğal hakkımız olan içme suyumuzun temiz akmasını istiyoruz” denildi.

Avanos ilçesi Bahçelievler mahallesinde ikamet eden bir vatandaşımız FİB Haber Merkezine yaptığı şikayetinde, 'Sularımızın temiz olarak akmasını istiyoruz. Yetkililer gereğini yapmalılar ifadelerini kullandı. 


Şimdi vatandaşlarımız Avanos Belediye yetkililerininden yapılacak olan açıklamayı bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ürgüplü - 5 yıl önce
Yapılan alt yapı hizmetlerini görmek istemeyen billur gibi suyu içerken kıymetini bilmeyen bazı ürgüplüler e gelsin