banner461

Avrupa İş Konseyinden Nevşehir’e 3 Ödül Birden

Avrupa İş Konseyi(EBA) Socrates Komitesi tarafından Nevşehir’e 3 ödül birden verildi. Nevşehir Belediye Başkanı En iyi Belediye Başkanı, Nevşehir Belediyesi...

banner15
Avrupa İş Konseyinden Nevşehir’e 3 Ödül Birden
03 Temmuz 2015 Cuma 12:36

banner517
banner134

 Avrupa İş Konseyi(EBA) Socrates Komitesi tarafından Nevşehir’e 3 ödül birden verildi. Nevşehir Belediye Başkanı En iyi Belediye Başkanı, Nevşehir Belediyesi En İyi Belediye ve Nevşehir’de En İyi Şehircilik ödülüne layık görüldü.

Kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla uluslararası toplumun sosyal, ekonomik, kültürel gelişimine ve uluslararası işbirliğine katkı sağlayan şahıs, kurum ve kuruluşlara verilen  Avrupa İş Konseyi   Uluslararası Socrates Ödülü’nün bu yıl yerel yönetimlerle ilgili birinciliklerini Nevşehir elde etti. Komite tarafından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yerel yönetim alanında En İyi Belediye Başkanı ,  yatırımların sürdürülebilirliği konusundaki performansı ile Nevşehir Belediyesi En İyi Belediye ödülü verilirken Nevşehir’e de En İyi Şehircilik ödülü verildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, İsviçre’nin Montrö şehrinde  dünyanın değişik ülkelerinden bilim adamı, yatırımcı, akademisyen, işadamı ile birlikte çok sayıda şehir yönetiminden sorumlu üst düzey yöneticilerinin katıldığı Avrupa İş Konseyi Sokrates Komitesi’nin yaptığı değerlendirmeler ışığında  geçmişte Türkiye’den sadece Nevşehir’in tercih edilmiş olmasının gurur verici bir gelişme olduğunu belirtti. Ünver, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan bu ödüllerde, tüm belediye çalışanlarının alın terinin bulunduğunu belirterek “Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden üst düzey katılımın gerçekleştiği böylesine anlamlı bir konsey toplantısında ,dünya incisi Kapadokya bölgesinin ana merkezi konumundaki Nevşehir’de,  belediyemizin çalışmalarının 3 ödülle desteklenmesi bizleri onurlandırdı. Avrupa ülkelerinde oldukça yüksek bir katılım ile gerçekleştirilen Konsey toplantısında Nevşehir Belediyesi’nin yatırım ve projeleri ile Kapadokya bölgesinin tanıtımına yönelik sunumumuz ayakta alkışlandı. Alınan uluslararası  3 ödülde  ,tüm çalışan arkadaşlarımızın alın terinin olduğuna inanıyoruz. Nevşehir Belediyesi olarak yatırımlarımıza bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılık içinde devam edeceğiz. “dedi.

En iyi şehir ödülü

En iyi şehir ödülü

en iyi şehirler ödül

En iyi şehirler ödülü sertifikası

Yılın yöneticisi

En iyi şehirler yılın yöneticisi ödülü

Yılın yöneticisi arması

Yılın yöneticisi arması


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.