banner461

Başıboş Köpeklerle Mücadele Aralıksız sürüyor

Nevşehir de ki başıboş köpekler konusundaki haberimiz üzerine Nevşehir Belediyesinden konuya ilişkin bir açıklama geldi.Açıklamada Nevşehir Belediyesi tarafından yürürlükteki 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun gerekliliklerinin aralıksız yerine getirildiği belirtildi.

banner15
Başıboş Köpeklerle Mücadele Aralıksız sürüyor
26 Temmuz 2013 Cuma 11:58

banner517
banner134

 Nevşehir’de son günlerde başıboş köpeklerin artış gösterdiği ve durumun kamuoyunda rahatsızlık meydana getirdiği yolunda basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen açıklama yaptı.

Nevşehir’de özellikle yakın belde ve köylerden köpeklerin getirildiği şeklinde bilgilerin alındığını belirten Seçen,bununla ilgili mücadelenin de sürdüğünü belirtti.

Başıboş köpeklerin çevre ve insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçmeyi amaçlayan mücadele çalışmalarında ,hayvanlara karşı duyarlı yaklaşımın sürekli olarak ön planda ele alındığını dile getiren Seçen, bu hedefler doğrultusunda hareket eden Nevşehir Belediyesi’nin özelleştirdiği köpek toplama ,rehabilitasyon ve bakım hizmetlerini her gün 2 araç ve toplam 7 personel ile sürdürdüğüne işaret etti.

2000 Evler Mahallesi Pirenni Mevkiinde oluşturulan Köpek Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde görevlendirilen Veteriner Hekim kanalıyla köpeklerin düzenli bir şekilde kısırlaştırıldığını ve rehabilitasyonlarının ardından doğal ortamlarına mutlaka bırakıldığını vurgulayan Seçen, başıboş köpek ile mücadele çalışmalarının gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdüğünü sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hayvansever - 8 yıl önce
biz barınaktan köpek alabilirmiyiz.veya barınak nerde
Avatar
2000 evler - 8 yıl önce @hayvansever
10 tane yavru köpek var isterseniz vereyim