banner461

Bütünşehir Yasası Askıya Alındı! Beldeler kapanmayacak

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, sosyal medyaya hesabından yaptığı açıklamada, Büyükşehir ve Bütünşehir yasasının askıya alındığını Belde belediyelerinin ve Özel İdarelerin kapanmayacağını söyledi.

banner15
Bütünşehir Yasası Askıya Alındı! Beldeler kapanmayacak
21 Şubat 2018 Çarşamba 14:03

banner517
banner134
Büyükşehir veya Bütünşehir Yasası Askıya Alındı, İl Özel İdareleri Ve Beldeler Kapanmayacak.
Bütünşehir projesi askıya alındı, beldeler kapanmayacak, Özel İdareler kapanmayacak. Eski usulde 2019 seçimlerine gidilecek. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kamuoyunun gündeminde bulunan Büyükşehir veya Bütünşehir yasasının askıya alınıp alınmadığı, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanıp kapanmayacağı konuları ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Sayın Ekrem Canalp ile birer görüşme yaptım.
Yaptığım görüşmelerde hem Bakanımız, hem Genel Başkan Yardımcımız, hem de Mahalli İdareler Genel Müdürü, Büyükşehir veya Bütünşehir Yasasının askıya alındığını, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanmayacağını, mahalli idareler seçimlerine şuan ki mevcut sistemle gidileceğini ifade ettiler.
Kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.