banner461

Drone'dan Nevsehir Blokbims Kuşbakışı Görüntüleri

Nevşehir'in kuş bakışı drone ile çekilen Dünyanın en büyük bims üretim tesisi Blokbims Fabrikasından mükemmel görüntülerini izliyoruz. iyi seyirler.

banner15
18 Ekim 2016 Salı 19:24

banner517
banner134
Nevşehir'in kuş bakışı drone ile çekilen Blokbims Fabrikasından mükemmel görüntülerini izliyoruz. iyi seyirler.

Dünyanın en büyük bims üretim tesisi Blokbims Nevşehir'in Gururu Olmayı Sürdürüyor ...

Ertaş Şirketler Grubu yönetim kurulu Başkanı Musa Ertaş'ı tebrik ediyor başarılarının ve yatırımlarının devamını diliyoruz.


Ayrıca Çekimleri için Fatih Babaoğlu'na teşekkür ederiz.

Bims (pomza) Nedir? Blokbims'in Özellikleri
bims
Volkanizma sonucu oluşan, kristalize, birbirinden bağımsız gözenekli, süngerimsi, fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı, doğal, volkanik bir kayaçtır. Türkiye genelinde, Orta ve Doğu Anadolu Bölgelerinde toplam 9 milyar m3 civarında rezerv mevcuttur. Nevşehir yöresindeki bims (pomza) yatakları, kalite açısından dünya standartları üzerindedir. Bims (pomza) iş makineleriyle açık ocaklardan çıkarılmaktadır. Ruhsatlı sahalarımızdan ya da diğer açık ocaklardan tüvenan malzeme olarak alınan bims (pomza), elenerek sınıflandırılmakta ve fabrikamızda hammadde olarak kullanılmaktadır. İşletmemizde kullanılan bims 5-18 mm aralığındadır.
Bims (pomza) in YAPIDA KULLANIMININ TARİHÇESİ:
İnşaat sektöründe ilk kullanımı, Romalılar dönemine dayanmaktadır. Puzzolan çimento olarak Romalılar tarafından kullanılmıştır. Ayasofya' nın kubbesinin bu malzeme ile yapıldığı bilinmektedir. Ayrıca, hafif yapı elemanı olarak 1851 yılında Almanya' da üretime başlanmıştır. Başta Almanya, Fransa, İtalya, İsveç, Amerika ve Japonya olmak üzere birçok ülkede daha çok ısı ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla üstün izolasyon özellikleri, hafifliği ve depreme dayanıklılık gibi nitelikleri ile yüzyılı aşkın süredir kullanılmaktadır.
GÜNÜMÜZDE Bims (pomza) ten MAMUL HAFİF YAPI ELEMANLARI:
Hafif yapı elemanı üretimi, profesyonel anlamda Türkiye'de ilk defa, 1984 yılında Nevşehir' de başlamıştır. Daha sonra ard arda birkaç tesis kurulmuş, 1997 yılında Isıbims ismiyle kurulan fabrika 1998 yılında üretime başlamıştır. 20.000 m2 kapalı, 550.000 m2 açık alana sahip olan Nevşehir işletmesinde, full otomatik Alman dizaynı blok üretim sistemi ile iki ayrı makine ile 200.000 adet/gün kapasite ile , sektörünün öncü ve lider kuruluşu olarak ; faaliyetlerine 2003 yılından itibaren BLOKBIMS A.Ş. ismiyle çalışmalarına devam etmektedir.
Bims (pomza) ve Bimsbeton ülkemizde gereği kadar tanınmazken, firmamız kuruluşunu takiben verdiği bilgi ve tanıtım çalışmaları neticesinde ürün markası haline gelmiş, tanınma ve tüketim oranının hızla artmasını sağlamıştır. Yüksek Alman Teknolojisiyle Otomatik Sistemde üretilen BLOKBIMS' ler imalata esas karışım harcı T.S. 3234 'e uygun olarak yapılmakta, T.S. 2823 e uygunluğu belgelenen kalıp tipleriyle BLOKBiMS markasıyla asmolen blokları ve duvar blokları olarak 32 çeşit hafif yapı elemanı şeklinde üretilmektedir. Üretimin her aşamasında kalite kontrolü ISO 9001-2008'de belirtilen şekilde yapılmaktadır. Üretim ve hizmetin kalitesi ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi ile taahhüt edilmiştir. BLOKBIMS tarafından üretilen hafif duvar blokları, bugün aranan bir ürün haline gelmiştir.
BLOKBIMS NERELERDE KULLANILIR:
BLOKBİMS'ler her türlü yapıda iç ve dış duvar yapı elemanı ve döşemelerde de asmolen yapı elemanı olarak kullanılır.
BLOKBIMS' İN ÖZELLİKLERİ:
 1. Isı ve Ses Yalıtımlıdır:
  Üretim Teknolojisinin beraberinde hammadde olarak kullanılan bims (pomza), doğal özelliklerinden dolayı ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.
 2. Depreme Dayanıklıdır (Sağlamdır) :
  Bims (pomza) kullanılarak üretilen yapı elemanları diğer yapı elemanlarına göre daha mukavemetli olup, yüksek elastikiyet modülü sayesinde depreme son derece dayanıklıdır. (Deprem dalgası nedeniyle kırılmaya karşı esneklik katsayısı: 70.000 kg/cm2' dir). Betona göre 6 kat daha elastik olduğu için şokları, kırılma ve çatlamaya uğramadan daha kolay soğurabilir ve depreme karşı dayanım sağlar.
 3. Ekonomiktir:
  İnşaatlarda duvar imalinde, diğer yapı elemanlarıyla yapılan duvarlarda kaba ve ince sıvaya ihtiyaç duyulurken, Blokbims dış duvarlarda tek kat sıva çözümünü getirdiği için ekonomiktir. Ürünlerin düzgün yüzeyli ve dekoratif görünümlü olmasından dolayı sıva yapmadan duvar yapılması da mümkündür. İç duvarlar direkt olarak alçı sıva ile sıvanmaktadır. Ayrıca düzgün yüzeyinden dolayı daha az sıva kullanımını sağlar.
 4. Yangına Dayanıklıdır:
  Diğer yapı malzemelerine oranla yangına daha dayanıklıdır. Erime sıcaklığı yüksektir ve eridiğinde çevreye zararlı herhangi bir gaz çıkartmaz. Yangın zaralarını en aza indirir. (1100 0C yanma ısısında asgari 239 dakika alev almama, şekil ve boyut kaybetmeme ve duman çıkarmama özelliğine sahiptir. DIN 4102 Standartlarına göre ateşe dayanım tanımı : 'Ateşe son derece dayanıklı'.
 5. Doğaldır:
  Doğal malzeme ve çimento haricinde yabancı bir ürün eklenmediğinden dolayı Blokbims doğaldır.
 6. Ortam Nemini Dengeler:
  Bünyesinde yüksek miktarda su buharı bulundurabilme, böylece nemlenmeme ve rutubetlenmeme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, mekan içine doğal havalandırma yapabilme özelliğine de sahiptir. Gözenekli ve doğal yapısından dolayı nefes alan sağlıklı ve koku yapmayan mekanlar oluşturur.
 7. Çevre Dostudur:
  Blokbims yapımında son derece düşük bir enerji ihtiyacı söz konusudur. İhtiyaç duyulan sadece vibrasyon enerjisidir. Üretimde herhangi bir kimyasal veya biyolojik teknik kesinlikle kullanılmamaktadır. Herhangi bir atık söz konusu değildir. Ayrıca üretim esnasında işçi sağlığı bakımından herhangi bir tehlike kesinlikle bulunmamaktadır.
 8. Hafiftir:
  Blokbimsin diğer önemli bir özelliği de hafifliğidir. (Bims (pomza) in özgül ağırlığı ortalama 00.75 kg/dm3 , Blokbims in birim hacim ağırlığı ortalama 0.6 kg/dm3 ). Bina temeline binen yükü azaltır. Bitmiş duvar ağırlıkları göz önünde bulundurulduğunda, diğer yapı ürünleriyle yapılan duvarlara nazaran Blokbims le yapılan duvarlar daha hafiftir.
 9. Hassas Boyutludur:
  BLOKBIMS yapı malzemeleri üstün teknolojinin verdiği imkanlar kullanılarak milimetrik duyarlılıkta üretilmektedir. Üretimin düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlı olması duvar işçiliğinden ve sıvadan % 50 ye varan tasarruf sağlanmaktadır.
 10.  © BlokBims A.Ş. bir  kuruluşudur. Her hakkı saklıdır.
 11. Adres ve Telefonlarımız

  bims
  Fabrika
  Adres:Niğde Yolu 13. Km. NEVŞEHİR
  Tel: 444 8 267
  Fax: 0384 251 24 33
  Gsm: 0533 746 34 06
  0533 206 14 29
  E-mail: blokbims@blokbims.com.tr

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.