banner461

Engelli Suriyeli Sığınmacılara Akülü Sandalye Dağıtıldı

Ülkemizde Geçici Koruma kapsamında ikamet eden Suriye uyruklu şahıslara yönelik Avrupa Birliği tarafından finanse edilen..

banner15
Engelli Suriyeli Sığınmacılara Akülü Sandalye Dağıtıldı
25 Şubat 2017 Cumartesi 11:15

banner517
banner134
Ülkemizde Geçici Koruma kapsamında ikamet eden Suriye uyruklu şahıslara yönelik Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere Yardım Sağlanması İçin Türkiye’ye Destek Projesi” ile Türkiye genelinde belirlenen tarihler arasında İl Göç İdaresi Müdürlükleri aracılığıyla tekerlekli sandalyenin dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda İlimize 4 adet akülü tekerlekli sandalye kotası verilmiş olup, proje kapsamında Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından belirlenen engelli dört Suriye uyruklu şahısların akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duydukları tespit edilmiştir.

Söz konusu proje ile İlimizde bulunan Suriyeli sığınmacılara akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine; İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir Göç İdaresi Müdürü Ömer TAŞÇI, göç idaresi personelleri, akülü sandalye alacak olan engelli Suriyeli sığınmacılar ve basım mensupları katıldı.

 Düzenlenen Törende Vali AKTAŞ, engelli Suriyeli sığınmacılarla tek tek ilgilendi istek ve taleplerini dinledi onlarla bir süre sohbet etti.

Vali AKTAŞ, konuşmasında, “Bu tekerlekli sandalyelerin sizlerin günlük yaşamanızın daha kolay hale getirecek olup, Türkiye Cumhuriyetinin Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere hediyesidir, bu hediyeyi sizlere vermekten mutluluk duyuyoruz, bundan sonraki hayatınızda sağlık ve mutluluk içerisinde bir hayat sürmenizi temenni ediyorum.” dedi.

Daha sonra, Vali AKTAŞ tarafından tekerlekli akülü sandalye dağıtımı yapıldı, hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.