banner461

Ertaş Grup’tan Muhteşem Turizm Yatırımı

Nevşehir’de yıllardır bünyesinde en çok istihdam oluşturan firmaların başında gelen Ertaş Grup, Göre yolu üzerinde inşa ettiği muhteşem turizm yatırımı ile dikkatleri üzerine çekti.

banner15
 Ertaş Grup’tan Muhteşem Turizm Yatırımı
27 Haziran 2015 Cumartesi 23:43

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yıllardır bünyesinde en çok istihdam oluşturan firmaların başında gelen Ertaş Grup, Göre yolu üzerinde inşa ettiği muhteşem turizm yatırımı ile dikkatleri üzerine çekti.

Ponza, Bims ve Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren ve bünyesinde 300 dolayında insana iş istihdamı oluşturmasıyla sık sık gündeme gelen Ertaş Grubun inşa ettiği Kapadokya Hill Butik Otel önümüzdeki hafta sonundan itibaren kapılarını müşterilerine açıyor.

Zaman zaman siyaset sahnesinde ve Ticaret Odası Başkanlığı ile de gündeme gelen İş Adamı Musa Ertaş’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği Ertaş Grubun neden Ponza, Bims ve Akaryakıt sektörünün ardından böyle bir yatırıma yöneldiğini, söz konusu yatırımın detaylarını anlatan İş Adamı Musa Ertaş, Kapadokya Hill Butik Otel’in iş dünyasına ve elit kesime hitap edeceğine dikkat çekti.

7’si Süit olmak üzere toplam 25 odadan oluşan Kapadokya Hill Butik Otelin yaklaşık 6 Milyon TL harcanarak inşa edildiğini belirten İş Adamı Musa Ertaş toplam 4 bin 500 Metre karelik alana sahip bulunan otelin Merkeze bağlı Göre kasabasının da gelişimine önemli ölçüde destek olmasını amaçladıklarını belirtti.

İçerisinde SPA, Tuz Odası, Masaj Odası, Sauna gibi bölümlerinde yer aldığı otelin Göre kasabasından gelen taleplerin üzerine de inşa edildiğine söyleyen Ertaş, “Ertaş Grup olarak bölgede hep ilkleri yaptık. Hep bunun çabası içerisinde bulunduk. Yıllarca faaliyet gösterdiğimiz Bims ve Ponza sektöründe Nevşehir’de ve Türkiye genelinde önemli yerlere geldiğimize inanıyorum. Kasabamdan buraya bir yatırım yapmam uzun yıllardır isteniyordu. Ürgüp, Avanos, Zelve ya da bölgemizdeki diğer turistik merkezlere de bu butik oteli yapabilirdim. Ancak Kasabamdan gelen talepleri de göz önünde bulundurarak Kasabama bir yatırım yapayım istedim. Bizim yapacağımız yatırımın bölgedeki turistik tesislerden daha farklı bir konsepte olması da gerekiyordu. Acenteler ve Rehberler otelimizi gezip gördüler ve beğendiler. Otelimizin inşası tamamlandı ve tefrişat konusunda da son aşamaya geldik. Allah’ın izniyle önümüzdeki hafta müşteri almaya başlayacağız. Ramazan bayramı sonrasında da açılışımızı yapacağız. Allah utandırmasın. Bu yatırımımız da yaklaşık 30 kişiye iş istihdamı sağlayacak” açıklamalarında bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.