banner461

Gizligider, Arakanlı Müslümanlara yardımları görüştü

TBMM Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürüten Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir GİZLİGİDER, Başbakan Yardımcısı Recep AKDAĞ ve Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Mozaffal Hossain CHOWDHURY ile bir araya geldi.

banner15
Gizligider, Arakanlı Müslümanlara yardımları görüştü
23 Kasım 2017 Perşembe 11:27

banner517
banner134
TBMM Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürüten Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir GİZLİGİDER Başbakan Yardımcısı Recep AKDAĞ ve Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Mozaffal Hossain CHOWDHURY ile bir araya gelerek Arakan’lı Müslüman kardeşlerimiz için Bangladeş’te kurulacak kamp hakkında görüşme gerçekleştirdi.
  
Gizligider, görüşme hakkında yaptığı açıklamada; Sayın Bakanımızla birlikte TBMM Bangladeş Dostluk Grubu üyesi ve İstanbul Milletvekilimiz Fatma BENLİ, Başbakanlık AFAD Başkanı Mehmet GÜLLÜOĞLU ve Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Mozaffal Hossain CHOWDHURY’nin katıldığı görüşmede Arakan’da yaşanan zulümden kaçan Müslüman kardeşlerimiz için Bangladeş’te kurulacak kamp için yapılan hazırlıkları değerlendirdik.

Kurulacak kampta Türkiye Cumhuriyeti olarak 25 bin konteyner 125 bin Müslüman kardeşimize yardım ulaştırarak sağlık, gıda ve güvenlik alanlarında olmak üzere bütün ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışacağız. diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.