banner461

Gizligider: TYÇP Süresini 3 Ay Daha Uzatıyoruz

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider; Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalışan işçilerin çalışma süresinin 3 ay daha uzatıldığını söyledi.

banner15
Gizligider: TYÇP Süresini 3 Ay Daha Uzatıyoruz
09 Ekim 2017 Pazartesi 14:00

banner517
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; ''Sn. Cumhurbaşkanımızın başlattığı “İstihdam Seferberliği” kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız tarafından Toplum Yararına Çalışma Projesi başlatılmış ve Nevşehir de bu projeden en yüksek faydayı elde etmiştir.

Bu yılın Nisan ayında İş Kur vasıtasıyla Belediyelerimiz, İl Özel İdaremiz, Müftülüğümüz ve Orman İşletme Müdürlüğümüz bünyesinde istihdam edilen 1.115 hemşehrimizin çalışma süresi 11 Ekim 2017 tarihinde dolmaktayken mevsim şartları ve talepleri değerlendiren Nevşehir Milletvekillerimizin girişimiyle çalışma süresi 3 ay daha uzatılmıştır. Buna göre yukarıda belirttiğimiz kurumlarda geçici olarak çalışan TYÇP işçilerimiz 31.12.2017 tarihine dek çalışacaklardır.

Talebimize destek veren Sn. Bakanımız ve Bakan Yardımcımıza teşekkür ediyor, süre uzatımının kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.''


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa gümüş - 4 yıl önce
Aslan vekilim bravo sana garibler sevinsin. Kuru dağıtmayı burakın bu işlere bakın. ..Tebrikler. ..