banner461

Göreme'de Çöpler Artık Yeraltı Konteynerlerinde Toplanacak

Göreme Belediyesi çöplerin yeraltında modern çöp konteynerleri yardımıyla depolanmasını sağlayan sistemi, şehir merkezinde de kullanıma sundu.

banner15
Göreme'de Çöpler Artık Yeraltı Konteynerlerinde Toplanacak
07 Ekim 2017 Cumartesi 16:27

banner517
banner134
Göreme Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Yeraltı Konteyneri Akıllı Çöp Toplama Projesi ile Göreme şehir merkezinin farklı alanlarında toplam 2 adet deneme amaçlı kullanıma sunulan modern çöp konteynerinin yerleştirilmesi yaptı.
 
Günümüzde en temel sorunlardan biri haline gelen çevre kirliliği ile de etkili bir mücadeleyi köklü şekilde ortaya koyan yer altı çöp konteyner sistemi ile her köşe başında dolmuş taşmış çöp kutuları ve etrafına yayılmış pis görüntüler bundan sonraki süreçte oluşmayacak. Sistem ile birlikte çöplerin yer altında toplanması, hem çevre kirliliği ve hem de çöplerin etrafa rast gele dökülmesiyle birlikte çevreye yayabileceği kötü koku başta olmak üzere sinek, böcek ve haşerelerin üremesinin de önüne geçilerek, bu yönde halk sağlığını ilgilendiren sorunların yaşanması da engellenmiş olacak.
 
Göreme Belediyesi tarafından uygulama alınan Yeraltı Konteyneri Akıllı Çöp Toplama Projesi ile birlikte yeraltı çöp konteynerlerine yerleştirilecek sistem sayesinde, şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynerler yardımıyla doğanın korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına imkan sağlayacak.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.