banner461

Hoşgeldin Atatürk

İcmal Gençlik Derneği Nevşehir Temsilciliğince yapılan açıklamada son dönemlerde yükselen Atatürk konusundaki tartışmalar da değerlendirildi.

banner15
Hoşgeldin Atatürk
18 Kasım 2017 Cumartesi 17:15

banner517
banner134
İcmal Gençlik Derneği Nevşehir Temsilciliğince yapılan açıklamada son dönemlerde yükselen Atatürk konusundaki tartışmalar da değerlendirildi.
Açıklamada; “İcmal Gençliği,  Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in düşüncelerinin ışığıyla yolunu aydınlatan bir gençliktir. Atatürk 'e olan sevgi ve muhabbetimiz de bu düşüncelerin meyvesidir. Prof. Dr. Haydar Baş Bey yıllardır Atatürk vatandır, Atatürk millettir vurgusu yapmaktadır. Atatürk konusunda ciddi araştırmalar yapan Prof. Dr. Haydar Baş Bey araştırmalarını "Hoşgeldin Atatürk "kitabıyla taçlandırmış ve bu kitabı ciddi yankı uyandırmıştır. Atatürk'ün vefatının 79. yılında Ankara'da  düzenlenen bir programla okuyucularıyla buluşan  Prof. Dr. Haydar Baş Bey, bu kitapla Molla Zübeyde'nin elinde yetişen ve Peygamber Efendimizin soyundan gelen Mustafa Kemal Atatürk'ü  tanıtmış; milleti Ata'sı ile buluşturmuştur." Hoşgeldin Atatürk " kitabı yıllardır Atatürk 'e ve mübarek annesi Molla Zübeyde'ye atılan iftiralara tokat gibi bir cevap olmuştur. Kitapta doğumundan ölümüne Atatürk ile ilgili pek çok gerçek gün yüzüne çıkartılmaktadır. Atatürk'ü şahitlerin dilinden de dinlediğimiz bu muhteşem eserde şeyh ve hocaların desteklediği, camilerde okutulmak üzere "Hutbe Kitabı" yazdıran dindar Atatürk'ü tanıma imkanı buluyoruz. Kitabın tanıtımının yapıldığı gün salonu dolduran binlerce kişiden anlıyoruz ki halkımızın bu esere ilgisi oldukça yoğun. Eser Atatürk 'e destek veren pek çok çevrelerce de olumlu eleştiriler almıştır. Değerli stratejist Erol Mütercimler "Hoşgeldin Atatürk" kitabını şöyle değerlendirmiştir: "Her şeyden önce Haydar Baş Hoca'nın kalemine sağlık. Bir akademisyen olarak benim ilk baktığım yer kaynakçasıdır. Çok zengin bir kaynakça var. Resmi arşivlere başvurulmuş. Çok ciddi bir kaynak araştırması yapılmış. Bu kitap büyük bir boşluğu dolduruyor. Benim için bu kitabın en önemli yanı, muhafazakar kesimden olduğu iddia eden birtakım şahsiyetlerin Atatürk'e yaptığı hakaretleri yine muhafazakar kesimden olan birisinin kalkıp verilerle, delillerle çürütüyor olması. Bu açıdan bu kitap Atatürk üzerine yazılmış bütün kitaplardan farklı. Atatürk 'ün gençlere "Ey Türk Gençliği!" diye seslendiği vatansever Türk gençliği olarak bizler de "Atatürk Vatandır" diyoruz ve bu muhteşem eseriyle bizi buluşturan Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.