banner461

İŞKUR’da “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir” Konulu Seminer Düzenlendi

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Nevşehir İl Müdürlüğünce Kadına yönelik Şiddetle mücadele eğitim semineri düzenlendi.

banner15
İŞKUR’da “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir” Konulu Seminer Düzenlendi
19 Şubat 2018 Pazartesi 15:08

banner517
banner134
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) personeli Sosyolog Duygu ESEN’in katılımı ile Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen seminere kurum amirleri ve personeli katıldı.

Seminerde Kadına yönelik şiddetin tanımı, çeşitleri ve şiddetin sona erdirilebilmesi için uygulanacak yöntemlere değinildi.

Şiddete maruz kalmış kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı sayılan tüm kadınlara İŞKUR tarafından sağlanan fırsatlara da değinilen seminerde, İŞKUR’un kadınlara yönelik açmış olduğu kurslardan, TYP kapsamında çalıştırılacak olan işlerde öncelik verildiğinden, özel sektör işe yerleştirmelerde işverenlere sağlanan teşviklerden bahsedildi.

Sosyolog Duygu ESEN katılımlarından dolayı başta İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık BARATA, Şube Müdürleri Şinasi İNANICI ve İhsan KARABULUT olmak üzere tüm İŞKUR çalışanlarına teşekkür ederek, birlikte yapılacak projelerde buluşmak üzere semineri sonlandırdı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.