banner461

İşte Nevşehir’in Usta Başkanları

Nevşehir’de 6 isim artık ustalık dönemi belediye başkanlığını yapıyor.

banner15
İşte Nevşehir’in Usta Başkanları
24 Aralık 2014 Çarşamba 17:15

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 6 isim artık ustalık dönemi belediye başkanlığını yapıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ustalık dönemi belediye başkanlığını yapacak isimlerin başını çekiyor. 2004 ve 2009 Yıllarında Ak Partiden belediye başkanı seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2014 Yılı yerel seçimlerinde de ipi göğüsleyerek hem Nevşehir tarihine önemli bir imza attı, hem de ustalık dönemine de adım attı.

Nevşehir Merkeze bağlı Çat Belediye Başkanı Kamil Duru’da Başkan Ünver’in izinden giden isim oldu. Nevşehir ili genelinde ustalık dönemi belediye başkanlığını kazanan en rahat isimlerden biri olan Çat Belediye Başkanı Kamil Duru Ak Parti’nin güven duyduğu isimlerin başında geliyor.

Nevşehir Merkeze bağlı Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit te Ustalık dönemini yaşayan başarılı Belediye Başkanı olarak dikkat çekiyor. Nevşehir'in Yiğit Başkanı olarak sevilen ve sayılan değerli simalarından Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit Ak Parti’nin güven duyduğu isimlerin başında geliyor.

Aynı şekilde Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’da rahat bir seçim geçiren usta belediye başkanlarından biri oldu. Rakibine 800 fark attığı belirtilen Yazıhüyük Belediye başkanı da Nevşehir 5 usta belediye başkanından biri oldu.

Ak Parti’nin Göre’de üçüncü kez aday gösterdiği Mustafa Topçu’da ustalık dönemine imza atan belediye başkanlarından oldu. Belde de bir dönem belediye başkanlığı yapan, Ak Partiden aday adaylığı başvurusunda bulunmasına rağmen aday gösterilmediği için Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan Ali Kılıç’ı geçen Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu belde halkının üçüncü dönemde de belediye başkanı oldu.

Hacıbektaş İlçesinde 3 bağımsız adayın yanı sıra Ak Partinin adayına karşın çetin bir yarış veren Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ustalık dönemine adım atan isimlerden biri oldu. Bağımsız belediye başkan adaylarından Recai Aksu ile çekişen Selmanpakoğlu Nevşehir 5 usta belediye başkanı arasında muhalefet Partili tek belediye başkanı olma özelliği de taşıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yazihuyuklu - 7 yıl önce
Bildigim kadariyla cengiz baskan usta degil ista basi yaniliyormuyum...
Avatar
derinkuyu - 7 yıl önce
cengiz başkanın 4.dönemi belirtilmesi gerekli bence
Avatar
göreli - 6 yıl önce
Topçu Başkanımız allah nasip ederse daha çok başkanlık yapar göre ye çünkü adam gibi adam karakteri kişiliği düzgün halk içinde çok sevilen bir kişiliği var çalışması için de çok tsk ederiz kendisine
Avatar
mesaj - 6 yıl önce
hasan ünveri bu karede değerlendirmek yanlış onun sınıfı başka o ustalığı attı çok büyük usta demek lazım
Avatar
nevşehirli esnaf - 6 yıl önce
topçu başkanın piyasada kıredisi sonsuz sağlam insan
Avatar
NARLI - 6 yıl önce
hayirlisiyla nar kasabamizda nevşehir merkeze bağlansada,sayin ünver güzel görüşleriyle narimizida güzelleştirse.biz uyuyan bir belediye başkani istemiyoruz...