banner461

Japonya Elçiliğinden Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Japonya Büyükelçiliğinden Elçi Nakamura, Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

banner15
Japonya Elçiliğinden Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti
13 Ekim 2017 Cuma 15:51

banner517
banner134
Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim dalı açılışı nedeniyle düzenlenen törene katılmak üzere Nevşehir’e gelen Japonya Büyükelçiliği’nden Elçi Koichiro Nakamura, Nevşehir Belediye Başkanı Yusuf Kaya’ya bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Japonya Büyükelçiliğinde görevli danışman Fumiko Matsuzawa’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Japonya Büyükelçiliğinden  ElçiKoichiroNakamura, Kapadokya’nın Japon insanları tarafından oldukça fazla bilinen bir büyük kültür turizm merkezi olduğunu belirterek, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde,  Japon Dili ve Edebiyatı   Anabilim Dalı’nın açılışından da büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Elçi Nakamura, Japonya’dan Türkiye’ye yönelik turist artışının önümüzdeki günlerden itibaren artacağına inandığını ifade ederek ‘ Kapadokya bölgesine gideceğimi söylediğimde arkadaşlarımın bundan oldukça mutlu oldu. Geçen hafta da eşimle birlikte bu güzel merkezi ziyaret ettim. Oldukça etkilendiğim bu bölgeye bu hafta ikinci kez geliyor olmam,bu bölgeye duyduğum ilginin de bir yansıması olsa  gerek. ‘ dedi.
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya‘da, Japonya Büyükelçiliğinden  Elçi KoichiroNakamura’yı Nevşehir Belediyesi’nde misafir etmekten büyük bir mutluluk  duyduğunu söyledi.
Kaya,  Kapadokya bölgesini ziyaret eden ülke insanları arasında Japonların ilk sıralarda yer aldığını dile getirerek, bölgeye yönelik Japon turist sayısında önümüzdeki süreçte artış yaşanabileceği müjdesini de almaktan büyük bir sevinç duyduklarını kaydetti. Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya, Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde,  Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın açılmış olmasının da ayrı bir sevincini yaşadıklarını belirterek, bu bölümde yetişecek insanların bu alanda etkin hizmetler sunacağına inandığını vurguladı.
Belediye Başkan Yardımcısı Kaya ziyaretin anısına Japonya Büyükelçiliğinden  ElçiKoichiroNakamura’ya,  Avanos El Sanatları ürünlerinden biri olan  Hitit Anforası takdim etti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.