banner461

Kutuplaşma ve Ayrışma Son Bulmalı

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, 13 yıllık tek parti hükümeti döneminde baskıcı, insanları ayrıştıran, kamu çalışanlarını yıldıran AKP Hükümetinin bu sonuçları çok iyi değerlendirmesi gerektiğinin de altını çizdi.

banner15
Kutuplaşma ve Ayrışma Son Bulmalı
09 Temmuz 2015 Perşembe 15:51

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, 13 yıllık tek parti hükümeti döneminde baskıcı, insanları ayrıştıran, kamu çalışanlarını yıldıran AKP Hükümetinin bu sonuçları çok iyi değerlendirmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Ülke insanının seçim sonuçlarıyla ötekileştirmeye, yandaş kayırmacılığına, adaletsiz gelir dağılımına ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki yönetici kıyımına bir tepki gösterdiğinin açık seçik ortaya konulduğuna değinen Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin,  “Seçim sonuçlarını siyasi partiler ve bu ülkede yaşayan herkes iyi değerlendirmeli. 7 Haziran seçimleri haksızlığa, hukuksuzluğa, ötekileştirmeye, yandaş kayırmacılığına, tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki yönetici kıyımına olan bir tepkinin de göstergesi durumunda. Nevşehir’den Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev alacak olan milletvekillerimize yeni dönemde başarılar diliyorum. Yeni oluşacak parlamentonun ülkemiz insanlarının ekonomik, sosyal anlamda gelişmesi için başarılı çalışmalara imza atmasını umut ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın döner sermaye paylarının maaşlarına yansıtıldığı, 4/Cli çalışanların kadroya alındığı bir gelişmeyi hep birlikte görmek istiyoruz. Seçim sonuçları tek bir siyasi partiye hükümet olma hakkı tanımıyor. Bu nedenle bir koalisyon olacak gibi. Ülkemiz insanları artık siyaseten koalisyon kültürüne alışmalı. Benimsemeli. AKP Hükümetleri döneminde kutuplaştırılan, ayrıştırılan toplumun yeniden bir araya getirilmesi, ülkenin ortak paydalarında birleştirilmesi gerektiğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.