banner461

Müteahhitlerin gözü Ürgüp Belediyesi ihalelerinde...

Ürgüp'ü 2023 hedefleri doğrultusunda altyapısı ve üst yapısı ile gerçekten bir dünya kenti yapmak için aralıksız çalışmalarını sürdüren Ürgüp Belediyesi'nin, yüklenicilere yapılan hak ediş ödemelerinde günü gününe ödemelerinin yapılması dolayısıyla inşaat firmalarının gözü Ürgüp Belediyesinin yaptığı ihalelerde.

banner15
Müteahhitlerin gözü Ürgüp Belediyesi ihalelerinde...
11 Ekim 2017 Çarşamba 14:02

banner517
banner134
Ürgüp'ü 2023 hedefleri doğrultusunda altyapısı ve üst yapısı ile gerçekten bir dünya kenti yapmak için aralıksız çalışmalarını sürdüren Ürgüp Belediyesi'nin, yüklenicilere yapılan hak ediş ödemelerinde günü gününe ödemelerinin yapılması dolayısıyla inşaat firmalarının gözü Ürgüp Belediyesinin yaptığı ihalelerde. Bu kapsamda bugün yapılan ara arterlerde 3. etap sıcak asfalt ihalesi için 17 firma dosya satın aldı.
Ürgüp Belediyesinin altyapı ve üstyapı yatırımları aralıksız devam ediyor.
2 etap halinde ana arterlerde yapımı tamamlanan sıcak asfalt çalışmalarının ardından ara arterlerde planlanan 3. etap sıcak asfalt çalışmaları için ihale bugün Ürgüp Belediyesi meclis salonunda yapıldı.
Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün çıktığı ihalede, Vatandaşlara ulaşan tüm altyapı ve üstyapı hizmetlerini belediye gelirleri ile ödeyen Ürgüp Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün ödeme başarısı sebebiyle yoğun katılımcı olması dikkat çekti.
Bahçelievler Mahallesi, Evka Mahallesi gibi doğalgazı bu yıl tamamlanan ara arter yollarda sıcak asfalt yapılacağının müjdesini veren Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Bu yıl geçen yıldan kalan ana arter yollarımızın 2. etap ihalesi ile sıcak asfaltını, kaldırımını orta refüjünü tamamlamıştık, kanalizasyon ve su altyapı çalışmalarını tamamladığımız fakat doğalgazı bu yıl planlanan eski adıyla 370 evler yeni adı ile Bahçelievler Mahallemizin ara arter yolları ile bazı mahallelerimizde kalan yollarımızı da sıcak asfalt ile dünya standardında yol çalışması yapacağız, ihale bugün yapıldı, ihale komisyonumuza ve katılımcı firmalara teşekkür ediyorum. Bir yandan vatandaşlarımız için en iyi hizmeti planlarken öte yandan da işçinin, müteahhitin, yüklenicinin alın teri kurumadın hak edişini imzalıyor, ödüyoruz. Durum böyle olunca, ihalelerimize ilgi fazla oluyor." dedi.
İhale komisyonu, dosyaları incelemesinin ardından yaklaşık maliyeti 1 Milyon 084 Bin 625  TL olan asfalt ihalesinin yüklenici firmasına gerekli tebligat yapılarak yer teslimi gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.