banner461

Nevşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93.  yıldönümü  Nevşehir’de  bir dizi etkinliklerle kutlandı.

banner15
Nevşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
29 Ekim 2016 Cumartesi 11:15

banner517
Nevşehir'de Cumhuriyeti Bayramı Coşku İle  Kutlandı
İlgili Galeriye Git
banner134
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93.  yıldönümü  Nevşehir’de  bir dizi etkinliklerle kutlandı. 

İlimiz Nevşehir de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı.

Hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan TOSUN, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

           Tören, Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başladı.

İlk olarak Vali AKTAŞ’ın valilik önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER'in çelenk sunumu, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi. 


    Gazi Stadında devam eden Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerinde ilk olarak İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajının okunmasının ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş vatandaşların ve bayrama katılan öğrencilerin bayramını kutladı.

    Kutlama etkinliğinde daha sonra törenlere katılan ekiplerin resmi geçit töreni yapıldı.

ATATÜRK , silah arkadaşları ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından konuşan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, konuşmasında şu ifadelerde bulundu: "Büyük ATATÜRK’ün önderliğinde yüce milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulan Cumhuriyetimizin, 93. Yıl dönümü olan bu günü büyük bir coşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun.

  Vali Aktaş'ın konuşmasının ardından törende öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları ekiplerinin gösterilerinden sonra Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı  Jandarma At-Köpek Eğitimi Merkez Komutanlığı’nın gösterisi ilgiyle izlendi.

  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, kutlama etkinlikleri  kapsamında  düzenlenen  çeşitli spor branşlarında düzenlenen sportif yarışmalarının yanı sıra ilkokul, orta okul ve liseler arasında düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin Vali Aktaş tarafından verilmesi ile son buldu.


  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.