banner461

Nevşehir'de İŞKUR Aracılığı İle Engelli İşçi Seçimi Yapıldı

Nevşehir İŞKUR, kuruma kayıtlı engelli işsizler içerisinden 40 tanesi İŞKUR’a davet etti. İŞKUR’a gelen engelliler arasından mülakat yöntemiyle seçme yapıldı.

banner15
Nevşehir'de İŞKUR Aracılığı İle Engelli İşçi Seçimi Yapıldı
04 Ağustos 2017 Cuma 17:25

banner517
banner134
4857 sayılı iş kanununun 30. Maddesi gereği aynı il sınırları içerisinde 50 ve daha üzeri işçi çalıştıran özel sektör iş yerlerinde mevcut çalışanlarının %3 ü kadar işçi çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. Anılan kanun maddesi gereği engelli açığı kontenjanını tamamlamak üzere İlimiz Nevşehir'de bulunan 50 + iş yerlerinden Name gıda ve Ata turizm firmalarının talebiyle İŞKUR, kuruma kayıtlı engelli işsizler içerisinden 40 tanesi İŞKUR’a davet etti. İŞKUR’a gelen engelliler arasından mülakat yöntemiyle seçme yapıldı.
Seçmelerle ilgili açıklama yapan Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık BARATA iş bulmada zorluk çeken dezavantajlı gruplardan engelli vatandaşlarımızın durumlarına uygun işlere yerleşebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İŞKUR kaydı bulunan ve talepte bulunan işyerleri için engel durumu uyan engellilerin cep telefonlarına mesaj gönderip kurumumuza davet ediyoruz ve ilgili firmalarda istihdamını sağlıyoruz dedi.


(İŞKUR Basın Birimi-Şaban BELADA-Merve AYDIN)
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet - 5 yıl önce
Il özel idaresine girmek istiyorum iskurda kaydım var